| ThEDraGoSH a întrebat:

Am o catea in varsta de 1 an (rasa maidanez). A fatat acum 2 luni 6 catei (prima fatare) si zilele astea a inceput sa nu mai manane. Mai exact 3-4 zile. A venit medicul veterinar, i-a facut cateva injectii, dar tot asa a ramas. Nu mananca nimic, doar bea multa apa si a slabit mult.
Ce as putea sa-i dau sa o fac sa manance sau ce medicament sa-i dau? As fi foarte fericit daca si-ar reveni. Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Nu are pofta de mancare! Incearca sa le bagi in gura o lingura de smantana sau lapte acru si lasa-le un timp sa-si revina si va recapata pofta de mancare si da-le sa manance deocamdata un bol plin cu paine inmuata cu lapte, sa manance tot pana sa revina!

| ThEDraGoSH explică (pentru untu):

Nici nu se uita la mancare cand ii dau. Incerc sa o bag cu capul in bol, dar nu vrea. O sa incerc sa le dau smantana si lapte acru. Multumesc!

| untu a răspuns (pentru ThEDraGoSH):

Imi pare rau, inseamna ca a mancat ceva toxic! Mergi cu el la cabinetul veterinar!