| raspunslaoriceintrebare a întrebat:

Am un coleg in clasa de care imi place muuuult si care e foarte tupeist

dar nu stiu daca el ma place

sper sa va dati seama dupa asta

intr-o zi un coleg a inventat un zvon ca mie imi place de altu din cls iar baiatul de care imi place a venit la mine si m-a intrebat daca e adv si i-am spus ca nu si parca era mai linistit dupa cfe i-am ziso

mereu ma intreaba daca imi plac desenele lui facute la desen despre medi si mereu cand ma uit la el zambesc si zambeste iar eu zic ceva d genu am ceva p fata?

ma puteti ajuta plzzzzzzz va implor il ador e super tare

dau funda
sa nu imi spuneti chestii d genu sa fac eu primul pas ca el e foarte timid et.
vreau raspunsuri bune si de folos
dau din nou funda

Răspuns Câştigător
| aniriiiiii a răspuns:

Pai fi mereu in preajma lui, ajuta`l cand are nevoie de vreo tema, da`i de inteles ca il placi.joaca te adevar sau prov si pune o intrebare gen"e adev ca iti place o fata de la noi din cls?" si daca zice da este clar ca pe tine te place din moment ce te-a intrebat daca iti place alt coleg, inseamna ca e interesat de persoana ta.

bafata:*:*:*

3 răspunsuri:
| Shagun a răspuns:

Ce ai zice sa te duci subtil la el si sa te joci usor in parul lui? Sau zilele astea, cand se incheie mediile la o materie, te muti langa el in banca sau il chemi tu pe el langa tine (nu trebuie sa te lase profesorul sa te muti big grin ). Ai putea sa incepi il intrebi daca are pe cineva ( chiar daca stii ca are sau ca nu are iubita ).
Nu stiu, te descurci si tu, niste gesturi ar fi bune... dar nu ii spune ca vrei sa fi cu el sau ca il iubeste pentru ca o va lua in gluma. Doar gesturi si priviri.
Apropo, ai putea sa iti dai si tu cu pararea la ultima mea intrebare? happy
Bafta kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...tre sa faci tu primul pas

| Madalina_4152 a răspuns:

Pai daca iti zambeste cred ca te place doar ca daca e timid... e mai greu incearca sa incerci cu un joc pai la mine a functionat:incearca sa joci jocul cu sarutul dar prima oara cu o carte de joc pe gura, apoi pe obraz fara carte apoi incet incet eu cred ca o sa vrea sa fie p egura fara nimic. cel putin la mine a functionat.Nooroc