| deiutza_9183 a întrebat:

Am un preten si sunt cu el de 3 sap el fiind mai mic ca mie cu aproape 2 ani dar de cateva zile a inceput sami vorbesca de fosta lui pretena ca ii cere sa se desparta de mine si azi mi-a zis ca maine vrea sa discute fosta cu mine si nu stiu ce sa FAc ce sa cred...despre el oare mai tine la eacryingcryingcrying(cu toate k mia demonstrat ca ma iubeste ajutati-ma va rog

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu avea cum sa-ti demonstreze ca te iubeste in 3 saptamani. pentru iubire trebuie sa treaca un timp, sa va cunosteti, sa va acceptati, lucrurile sunt ult mai complicate. Nu stiu ce vrea sa-ti spuna fosta lui, dar sigur nu vrea sa te manance. Accepta discutia cu ea, nu-i permite sa te umileasca si nu uita ca practic tu nu prea ai o relatie cu omul asta, cel mult un inceput mic care nu prea inseamna mare lucru. Intre voi nu sunt inca sentimente puternice, va puteti desparti in orice clipa fara suferinta si regrete.

11 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Vezi ce vrea sa-ti spuna, pe urma hotarasti ce faci...

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Daca ar tine intr-adevar la tine nu te-ar pune in situatia asta... de a povesti cu fosta lui prietena. Oricum daca ajungeti sa vorbiti nu uita sa vezi el cu cine tine... Daca e impartial inseamna ca inca nu s-a decis ce sa faca. Daca tine cu tine... e clar. Daca tine cu ea - e iarasi foarte clar ca nu insemni pentru el atat de mult cat inseamna fosta lui prietena.
Posibil ca el inca mai tine la fosta lui prietena... pentru tine simte o atractie, care inca nu cred ca se poate numi dragoste. Pentru dragoste iti trebuie timp si multa daruire..., abinegatie, sacrificiu - nu doar atractie sexuala.
Ai grija si fii atenta pe cine alegi. Este mai bine sa-ti calci pe suflet acum - decat mai tarziu, cand vei pune si mai mult suflet in relatie decat ai pus pana acum.

| borsec a răspuns:

Pai asteapta pana maine, vez ce vrea fosta cu tine, nu cred ca are ceva importan sa-ti spuna si nu te mai impacienta atata. Orcum in trei saptamani nu poti sa spui ca-l iubesti deja.

| jani a răspuns:

Cel mai bine este sa discuti cu amandoi de fata...asa iti vei putea da seama... ce scopuri au amandoi...

| mioara a răspuns:

Lasa l mai are ceva de rezolvat cu ea

| Ys a răspuns:

Intreaba-l pe el la cine tine la u sau la fosta...si daca te iubeste nu se va desparti de u chiar daca fosta asa vrea...si spune-i si lui sa nu mai vb. cu fosta...si la pana la urma u esti cu el nu ea...scces

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pei ce sa ii faci...cred ca ti'am raspuns cam tarziu... dar...

tipul o vrea pe fosta... acum nu stiu ce varsta aveti voi... pot fi aspecte legate de adolescenta sau nu tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si tu ce crezi ca ar vrea fosta sa discute cu tine? eu cred ca vrea sa iti spuna sa termini relatia cu el, ca el o iubeste pe ea si ii este jena sa iti spuna, ca ei au avut o relatie lunga si frumoasa, ca s-au despartit dintr-o prostie si ca atunci ai aparut tu...chestii din astea.eu spun ca ar fi mai bine sa refuzi sa o vezi. tu ai o relatie cu el si nu ai ce sa discuti cu ea. el daca are ceva sa iti spuna sa o faca si gata.nu trebuie sa ii permita fostei sa se bage.si nici tu nu trebuie sa permiti.rezolva problema cu el.fii hotarata si spune-i ca tu nu te injosesti in fata fostei iubite si ca nu ai tu ce sa discuti cu ea.si punct.si iti dau si un sfat:baietii se maturizeaza mai greu si cum ai spus ca el e cu 2 ani mai mic decat tine...ai toate sansele ca el sa te vada doar ca pe un trofeu si e posibil sa se simta bine in situatia asta, poate se simte mai iubit, dorit...stii cum sunt unii baieti. pupici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu as accepta sa vorbesc cu ea. El si ea trebuie sa discute si sa decida ce fac. Tu ii spui ca daca vrea sa se impace, este liber si ca nu ai ce sa vorbesti tu, cu fosta. Daca el tine la tine si vede ca tu aproape ca ii dai papucii, o sa se gandeasca bine daca ramane cu tine ca te iubeste sau reincalzeste ciorba cu fosta. Daca ii arati ca suferi, ca accepti sa vorbesti cu ea, ca te lupti pentru el, se va impaca cu ea. Oricum daca el vrea sa se impace o va face chiar daca ti-a demonstrat ca te iubeste (dar ma mir... iubire in 3 saptamana!) dar, macar tu esti demna si nu il lasi sa vada ca ti-a frant inima si nu o va lua ca o victorie a lui ca mascul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai papuci!

| ingeras_3707 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic... daca o vrea pe fosta eu zic sa il lasi si sa iti kuti pe cineva care sa te aprecieze cu adevarat