| Joyfetih a întrebat:

Am un prezervativ cumparat de vreo 5 luni, expira prin 2019, oare mai este bun sa il folosesc? Nu exista riscuri sa se rupa sau ceva?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Si-n 2019 mai puteai sa-l folosesti, data aia asigura performanta maxim a produsului, el mai tine si dupa `data expirarii`,

| sierra1 a răspuns:

Constatăm că e in garanţie încă!

| Emilian65 a răspuns:

Daca este in perioada de valabilitate este bun de folosit dar cu atentie sa nu se rupa.

| Andreeush a răspuns:

Nu cred ca ar fi vreo problema.

| Goete a răspuns:

Cred ca ar trebui sa inveti sa numeri... Ce vine dupa 2018?
Si e mai complicat, ca apoi urmeaza lunile anului...
Dar, daca e mai simplu pentru tine, intreaba mereu aici ceea ce un baoat de 6 ani nu ar mai intreba, si iti vom raspunde noi

| AGreatMan a răspuns:

Nu doar data de valabilitate a prezervativului conteaza. Depinde si unde a fost depozitat si in ce conditii. Daca a stat in caldura excesiuva, de exemplu, exista unele riscuri.

| tomoiagamaria a răspuns:

Normal n-ar trebui sa pateasca nimic atata timp cat nu l-ai desigilat. Dar daca vrei sa fii safe, nu-i greu sa dai o fuga pana la magazin sa mai cumperi o cutie. Mult noroc?