| Nadytza a întrebat:

am 15 ani si prietenul meu are 22 in curand...suntem impreuna de 4 luni, dar nu mai simt acelasi lucru pentru el ca inainte.
El are un prieten foarte bun, pe prietenul lui il stiu de mai mult timp decat pe el, si imi place de el de cativa ani dar nu aveam curaj sa ii spun, si intre timp m`am bagat cu prietenul actual, la inceput tineam la el dar acum nu sunt sigura ca mai tin. El tine mult la mine si nu vreau sa-l ranesc, si nu stiu ce sa fac, sa astept sa ma paraseasca el(daca se va intampla vrodata) sau sa ma despart eu de el(si daca ma desprt eu de el cum fac sa nu sufere asa mult?)? Ms:*... Dau fundahappy

Răspuns Câştigător
| mQriana a răspuns:

Eu zic sa nu te desparti asa repede de prietenul tau, prima data analizeaza situatia ca apoi iti va parea rau.Crezi ca daca te desparti de prietenul tau,prietenul sau s'ar combina cu tine? Mai asteapta o perioada, sau stai de vorba cu el si spune'i cum sta situatia, pana nu va fi tarziu.si va tine si mai mult la tine, apoi va suferi dublu ca acum! bafta!happy

6 răspunsuri:
| Leon a răspuns:

Eu zic ca iti fug hormonii aia prea repede prin cap. In primul rand mai ai trei ani pana la majorat de ce legal el nu poate sa se atinga de tine, banuiesc ca esti constienta ca esti inca un adolescent si trebuie sa iti formezi caracterul.
Eu nu sunt de acord cu relatia ta cu asta dar nici o alta relatie nu schimba prea multe. Totul e la tine, trebuie sa faci pasi marunti spre maturitate si sa nu te arunci in nebunii, adica e vb de cuvintele 'rabdare' si 'echilibru'?
Nu-mi da reply ca nu am chef sa rasp.
pa

| cata_4290 a răspuns:

Pai sfatul meu vine cu o intrebare, baiatul asta cu care tu ai vrea sa fi tine la tine? dai vrabia din mana pentru cioara de pe gard, iti spun eu.si poate ca baiatul cu care esti chiar e sincer,tu il cunosti mai bine, noi doar ne dam cu parerea, bafta.si eu nu raspund pentru fundita ci pentru ca in liceu mi-a placut psihologia. pooop

| cata_4290 a răspuns:

Si inca ceva,ai facut rau in a te "baga"pe un baiat pentru a junge la altul,de ce nu ai incercat de prima data la acel baiat? vezi? e logic pustoaico,ca celalalt nici nu te-a observat,si daca la inceput ai tinut la el cu siguranta in sufletul tau inca tii la el,insa prietenul lui te-a cam orbit, deschide ochisorii, si ai sa vezi.cine te vrea si cine nu, ce-i mai bine pentru tine.

| jadir a răspuns:

Alt pedofil

| jadir a răspuns:

Da si prietenului tau explica-i treaba cu blenderu, este valabil si pentru el.

| kukuucu a răspuns:

Incearca sa strangi 30-50 de lei si imprieteneste-te cu o fata de 20-24 de ani (sau daca ai deja) roag-o sa se dea la prietenul tau si daca merge sa-l intrebe daca vrea sa fie cu ea.Sa vedem dupa aia cat de mult mai tine la tine.tu ai 15 ani esti un copil el are 22 el are mintea la prostii crede-ma ce spun gaseste-ti un prieten de varsta tawinking
P.S sunt baiat deci stiu ce zic, apropo in a 8 am avut o colega cu care ma intelegeam fffffffff bine numai ca ea era cu un tip de 23 de ani, am facut faza asta si imediat a parasit-o pe fata...deci ai grija