| Diana_6572 a întrebat:

Am un prieten de vreo luna, la inceput totul parea perfect, ne cunosteam bine(am mai fost impreuna acum 4 ani) iar acum o saptamana m-a chemat cu el la un suc intr-un oras apropiat, tot timpul acela a vb cu prietenul lui si cu 3 amice de a le lui ce erau cu noi in masina, m-a ignorat tot drumul apoi a 2-a zi mi-a spus ca era suparat pe mine si de aceea a procedat asa, l-am iertat, iar acum dupa o saptamana iar m-a chemat la nu stiu ce concert cu el iar eu i-am spus ca nu merg si el s-a dus, nu era normal sa ramana cu mine fiind si sambata si sa nu mearga acolo fara mine? Daca el ma iubeste cum spune. va rog sa ma ajutati. dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| Roberto a răspuns:

Eu cred ca vrea sa isi bata joc de tine sau te vede ca pe o joaca.Parerea mea. Daca chiar te iubeste cum spune nu ar merge fara tine.De exemplu daca prietena mea nu poate sa vina undeva cand o chem, ma duc eu la ea si stam impreuna.Din punctul meu de vedere asa se procedeaza.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca il iubeai, nu il refuzai si te-ai fi dus cu el. De vreme ce ai demonstat ca nu il iubesti, nu avea nici o obligatie sa stea cu tine, era perfect normal sa se duca la concert. Tu de ce nu te-ai dus la concert? Singura scuza acceptabila este ca erai foarte bolnava, ca nu te puteai da jos din pat. Intr-o relatie, sa nu faci niciodata vitejii inutile din astea, daca nu esti sigura ca iti poti asuma rezultatul. Daca refuzi din moft sa te duci undeva, rezultatul normal este ca se va duce singur si, data viitoare, nu te va mai invita. Nu e nici o greseala din partea lui, doar din partea ta.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim230 a răspuns:

Oke, nu vreau sa fiu rau sau ceva. dar sunt tip si daca te iubeste asa cum spune nu conteaza de cat timp e cu tine si cat de suparat ar fi, nu avea cum sa te ignore tot drumul si mai ales sa se duca fara tine, adica sa o spun mai direct, sa prefere sa mearga la un concert singur (sau cu companie) decat sa stea cu tine (cea careia ii spune ca o iubeste). sper ca macar putin am reusit sa te ajut xD