| anonim_4396 a întrebat:

va rog ajutati-ma.nu mai stiu ce sa fac.am atatea pe cap.si pe langa asta.so despartit prietenu meu de mine acum 2 saptamani. mi-a spus ca nu ii pregatit sa mai fie cu mine ca are multe pe cap si pe langa asta ne-am certat si noi 2.sambata asta a fost ziua unei prietene.am fost la un concert. si el s-a suparat pe mine ca nu l-am chemat si pe el. m-am enervat si am plecat singura de acolo fara sa anunt pe nimeni.m-a prins unu pe strada.m-a intrebat de prietenul meu daca ii cu mine.si am zis ca nu. mi-a spus pe nume.si cand m-a intrebat de el. i-a spus pe nume.am vrut sa plec la care mo strigat si mi-a zis sa merg un pic acolo ca trebuie sa-mi zica ceva legat de prietenul meu.eu proasta. m-am dus.m-a luat de cap ma dat de perete si mi-a spus sa nu tip. o inceput sa ma dezbrace.am auzit ca vine cineva si am tipat.in momentu ala ma taiat si a plecat.eu am fugit repede la ceva prieteni. ei lau chemat pe fostul meu prieten. era nervos. o inceput sa dea cu pumnu in pereti de nervi. o fugit sal caute pe ala dupa descrierea facuta de mine.m-a dus acasa. a doua zi ma convins/obligat sa mergem la politie si la spital.mentionez ca in seara in care m-a dus acasa ma tinea in brate si imi spune ca ma iubeste si ma pupa. stiu ca ma iubeste...si ii pasa de mine.azi.dupa ce am lecat de la politie mi-a spus asa 'dupa ce o sa fie totu bine cu tine vreau sa lasam balta totul' adica relatia. mi-a spus ca nu mai poate avea incredere in mine.asta pentru niste fapte minore... da stiu ca ma iubeste.si nu stiu ce sa fac.is disperata.cum pot sai arat ca poate avea incredere in mine? am fost aproape 2 ani impreuna.si stiu ca ma iubeste si nu poate uita totul asa de usor. ce pot sa fac sa fie bine? va rog ajutati-masad

3 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Şi acum, dacă-l anunţai şi pe el de concert nu cumva oare aveai mai mici şanse să fii supusă unei tentative de viol?!
Omul are dreptate, în el nu ai încredere iar apoi după ce intri în belea tot la el ajungi.
Omul te iubeşte, îi pasă de tine dar ţie nu prea îţi pasă de păsarea lui.
Discută foarte serios cu el şi du-te şi la un psiholog.

Succes.

| trafikantu a răspuns:

Pfuu in primul rand felicitari (NU glumesc), nu sunt multe cele care scapa de un viol. In al doilea rand ai putea sa ai o discutie serioas cu prietenul tau sa vezi cam cum sta treaba(sa faci cumva sa fiti numai voi 2) si in a 3`lea rand un psiholog bun te`ar putea ajuta. cam atat de la mine, numai bine si ai grija pe unde iesi singurica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Suna a telenovela...
Cred ca ar trebui sa-ti faci griji de incidentul petrecut, sa fii mai atenta de acum inainte. Stii ca te iubeste, ti-a zis ca-i ocupat, ce vrei sa mai faca?