| anonim_4396 a întrebat:

Acum o saptamana am facut cunostinta pe internet cu un baiat, dragut, amabil, romantic pentru mine intr-un cuvint „ideal"mi-a spus ca ma iubeste tare si ca doreste sa ne vedem.Inainte sa ne intalnim imi scria mesaje si imi spunea ca o sa e tare pupacios si o sa ma satur de pupici.Azi ne intalnim noi in oras il imbratisez si ii spun sa mergem in parc, ne-am plimbat putin si imi spunea ca e plictisitor la noi in oras( el e din alt oras), apoi ne-am dus sa ne intalnim cu un prieten de-alui, au vorbit putin si apoi mi- spus ca el va pleca cu prietenul lui, eu i-am spus ca bine dar de fapt nu vroiam sa plece dar nu l-am impiedicat sa plece am socotit ca nu e frumos sa il tin linga mine daca el vrea sa plece. Am procedat corect? Apoi el s-a dus cu niste veri de-a lui.Cind ajung acasa ma suna si imi spune ca e suparat pe mine ca de ce nu l-am sarutat si de ce eu am plecat acasa, de fapt si eu eram dezmagita din partea lui ca a plecat repede si nu a mai stat cu mine.Acum el e suparat ne-am sfadit un pic si l-am intrebat ce sa fac sa-i treca supararea, i-am spus ca il iubesc si aspus sa ma gindesc la altceva. Ce as putea sa-i fac ca sa-i treaca supararea ca eu il iubesc foarte mult? Am procedat corect sau trebuia sa-l sarut eu prima doar el singur spunea ca ma va saruta, va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| CяﻵsŁﻵηε a răspuns:

Buna.
in primul rand, a *** un gest urat.ca te-a lasat si a plecat cu prietenul lui.
iar in al doilea rand,eu zic ca e ceva in neregula cu el,pentru ca avea pretentia sa il pupi tu.
sa nu faci asa,lasa-i pe ei sa te pupe,ca dupa aia,daca faci tu asta,incep sa creada despre tine altceva.
tu nu ai gresit cu nimic, el a fost nesimtit.
ai grija cu el, in kazul in care mai ti legatura!
te pup

5 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Pai in primul rand daca el a zis ca e pupacios trebuia el sa te sarute primul, dar sa nu ii zici asta ca apoi se poate crea un conflict.
Daca vrei sa te ierte ii zici ca si tie nu ti-a placut ca a plecat asa repede, dar tu il iarti! Si ca sa te ierte si el pe tine ori ii faci declaratii multe (dar cu limita, in jor de vreo 3 maxim) ori ii faci cinste cu un suc ceva, daca a plecat in oras la el ii ceri adresa si ii zici ca e o surpriza (dar ii zici ca nu vii tu la el, ca apoi va fi dejamagit, isi va face iluzii degeaba) si ii trimiti un cadou, ceva, niste spray, daca se rade niste balsam de dupa ras sau parfum si alte chestii!
Sper ca te-am ajutat! Funda? plzzzz

| Castiel a răspuns:

Daca stai sa te gandesti logic, este un mare mare dobitoc...adica wtf eu daca as fi fost in locul lui,din bun simt nu as fi facut asa ceva adica tot el te invita si tot el pleaca pe motiv ca se plictiseste fara macar sa te invite si pe tine sau ceva! Este un mare idiot si nu merita+asa cum zice elisa daca dupa ce iai spus ca il iubesti si tot nu ia trecut inseamna ca nu insemni nimic pentru el, spune-i ca a fost vina lui si explica-i de ce, si dupa dai indiferenta maxima si nu te lasa calcata de el in picioare e vina lui nu a ta!

| Азбука a răspuns:

Asteapta pana saptamana viitoare, pana ce vei cunoaste altul, la fel de amabil si de romantic, il vei uita pe plictisitul asta cu care te-ai vazut, si toate ti se vor parea bune si frumoase.
La varsta voastra, va indragostiti la fiecare 5 minute, apoi suferiti de moarte, si iar va indragostiti, si tot asa...
Rabdare! Si bafta!

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

A gresit el mdaa.el trebuia sa te sarute phbbbbt nu tu! Ma rog,ca sa il impaci cheama`l iar in oras la tine, si mergeti la un suc, si atunci sa il saruti!

| Elisa a răspuns:

Hello papusa. Uita-te un pic la realitate. Tu nu vezi ca el pur si simplu incearca sa te evite? S-a suparat fiindca nu mai vrea sa vorbeasca cu tine. A observat ca poate sa faca ce vrea cu tine. Poate nu esti pe masura lui. Daca nu i-a trecut supararea dupa ce i-ai spus ca il iubesti atunci inseamna ca nu insemni nimic pentru el. Imi cer scuze ca iti zis scumpoo dar lasa-l in pace ca nu e de tine, nu te place.

Fundaa?