| Anomim2025 a întrebat:

Am văzut la știri numai bărbații ca sunt vinovați în violuri, dar femei nu există care să înceapă?

Mi-ar conveni ca o femeie să îmi propună sa facem sex de exemplu.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Ti-ai raspuns singur oarecum la intrebare.

"Mi-ar conveni ca o femeie să îmi propună sa facem sex de exemplu."
Exact, de asta nu exista femei care violeaza, in general, noi astia "masculi" am... tot ce prindem.
Ce rost ar mai avea ea sa ne violeze daca e suficient sa ne propuna, ca noi acceptam.
In schimb cu femeile e exact invers, ele au frica de ideea aia ca ar putea fi considerate curve daca ar accepta asa ceva.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si ele ar viola, dar nu pot pentru ca traim intr o societate misogina care reprima sexualitatea feminima, si fetele ar viola barbati frumosi dar apoi sunt stigmatizate de catre societate, sexualitatea femei este mult mai complexa ca al barbatului ele avand dorinte puternice sexuale, chestia care a refuzat si freud sa o spuna, dar in alte tarii feministe femeile fac deja asta nu ca as fi de acord cu asta

| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca NU ai observat sau NU ai fost atent si din acest motiv NU ai inteles ca in majoritatea cazurilor este vorba de VIOL IN GRUP la care participa cate 5, 6, 7 sau uneori chiar si mai multi nemernici ticalosi. Daca ai cumva impresia ca macar si o singuta fata ar ''dori'' sa fie violata de niste descreierati si pe urma ea sa ramana schilodita si traumatizata FIZIC si PSIHIC pe viata, te anunt ca ratiunea ta este de tot c@c@tul. Chiar si in cazul in care este vorba de doar 1 singur ticalos. big grin

| leapșa a răspuns:

Intocmai, tie ti-ar conveni, adica ai face de placere, pe cand acele femei sunt abuzate-> nu placere!
Daca te-ar forta una sa faceti sex in niste circumstante total neplacute tie, chiar crezi ca ti-ar mai face placere? Tot viol s-ar chema.

| CristianCristian99 a răspuns:

Si femeile isi doresc la fel de mult dar ele nu se lasa asa usor pentru ca le este teama sa nu fie vazute ca si femei usoare
Nu ai crede dar exista mai multi barbati violati de femei decat invers.
Societatea asta apara femeile prea mult de exemplu daca tu esti prea insistent ele imediat te pot da la politie, dar invers toata lumea o sa te ia de Prost. De multe ori o femei poate chiar minti in legatura cu un viol si tot va avea numai de castigat.

Sunt unii care ar spune ca violul ar fi printre primele fantezii ale unor femei dar nu se spune deoarece ar fi prea periculos.