| TROTIL7 a întrebat:

Am vazut o fata draguta pe facebook si as vrea sa vorbesc cu ea, problema e ca intra foarte rar si nu am avut sansa pana acum sa vorbesc cu ea, ce sa fac? ii las un mesaj asa? ce sa-i spun?

6 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Îi scrii exact ceea ce gândești, scurt și la obiect.
Spune-i că ai văzut o fată drăguță(care din întâmplare s-ar putea să fie ea) și ai vrea s-o cunoști mai bine.

| jessikz0r a răspuns:

Acuma si eu i-as scrie lu Brad Pitt ca mi se pare tare...trebuie sa afli mai multe chestii inainte sa te arunci happy Pt ca faza este la unele fete ca sa nu raspunda. Daca chiar vrei sa-i scrii totusi, dai o duma cu "te-am vazut ieri in centru, tu erai sau te-am confundat? " (vrajeala...dar la asemenea intrebare ti-ar putea raspunde si ati putea incepe sa vorbiti) Daca o iei cu Hey cf, buna ce mai faci, ceau cf sigur iti da vitezalaughing Asculta-ma si bafta happy

| Alexandru_Grigoraş_1980 a răspuns:

1. Nu incepe brusc ca o iubesti. Faceti cunostinta intre voi, si poarta-te manierat.
2. Dati-va o intalnire si socializati, dar politicos.
3. Tine-o cam asa vreo 5-6 luni (ca sa te cunoasca mai bine)
4. Da-i o inalnire undeva in oras (ex restaurant/la un suc) si socializati. Poarta-te calm si frumos.
5. Mai da-i intalniri o data la o saptamana.
6. Spune-i pas cu pas ce simti pentru ea, si asa o sa va placeti. O sa te ia ca un baiat de gasca. Poarta-te frumos, in limita bunului simt. In unele cazuri, fi tu insuti!
Sper ca te-am ajutat (cred ca am deraiat un pic de la subiect, dar ma rog). GOOD LUCK BOSS

| LoveSleep a răspuns (pentru Alexandru_Grigoraş_1980):

În 5-6 luni ar putea muri de 100 de ori.
Când o să se întâlnească o să stea și-o să se uite unul la celălalt, n-o să știe ce să zică, că doar vorbesc toată ziua pe facebook.
În plus, șansele să îl perceapă ca pe un prieten cresc foarte mult.

| fatacurioasa15 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa incepi usor si cu multa rabdare, lasa-i un mesaj simplu, inainte sa ii zici ca o placi, ar fi mai bine sa astepti sa va cunoasteti si apoi sa-ti destainui sentimentele.

| TROTIL7 explică (pentru fatacurioasa15):

N-am zis ca o sa-i spun ca o plac in mesaj, vreau sa ne cunoastem, dar nu apuc sa vorbesc cu ea si nu stiu la ce scoala e, pe unde sta, nu vad de pe profilul ei nici un prieten mai apropiat ceva laughing)) e imposibil
Mi-e teama sa nu raspunda daca ii las un mesaj cat timp nu e intrata, adica ii las mesaj acum, ea intra peste doua zile, il vede si nu raspunde daca nu ma vede si pe mine on sau chiar daca ma vede