| anonim_4396 a întrebat:

M-am indragostit de un tanar dentist la care am fost timp de
1 luna si jumatate! Am vazut si din partea lui ceva semne ca m-ar placea.dar nu stiu. Oricum in fata nu as putea sa i-o spun!
Am vazut ca are cont pe facebook si i-am trimis un mesaj in care i-am spus ca m-am indragostit de el,dar dupa mi-am dat seama ca el nu isi foloseste contul, nu intra pe facebook! Si nu a vazut mesajul nici pana in ziua de azi!
Ma gandeam sa sun pe nr-ul de la cabinet si sa ii spun ca i-am
trimis un mesaj pe facebook si sa il rog sa intre cand are timp
(cu toate ca imi este ff rusine sa fac si asta). Si daca va raspunde la mesaj, inseamna ca este interesat, daca nu, nu. Ce ziceti?
Este o idee buna sa procedez asa? Ce reactie ar putea avea la
telefon? Este un gest penibil?

5 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

A cata oara pui intrebarea asta? exact la fel, fara nicio modificare, corectura (pentru ca e naspa aranjata in pagina)?

Incep sa cred ca e adevarata chestia aia, ca dragostea iti ia mintile...

Si raspunsul: da, e un gest penibil.

| LoveSleep a răspuns (pentru Kaℓi):

Nu-i poate lua dacă n-a avut niciodată.

| Kaℓi a răspuns (pentru LoveSleep):

Nu se stie, poate e in saptamana oarba. O fi o fata desteapta lovita de amor, trebuie sa fim intelegatori.

| corbulalbrosu a răspuns:

Lasa rusinea de o parte, incearca sa devii mai tupeista si intreaba-l in mod direct daca isi mai aduce aminte de tine si care este parerea lui in privinta persoanei tale. Sau de ce nu incerci sa vorbesti/discuti cu el intr-un mod mult mai simplu si anume mergand la cabinetul stomatologic cu o problema minora, inventata, cum ar fi o metoda de albire a dintilor sau orice altceva. Bineinteles imbracata elegant, cat mai sexy dar cu bun gust. Succes!

| WaterDrop a răspuns:

Nu mai gandi atat de mult. Daca asta este ceea ce iti doresti atunci mergi direct la cabinet la el, spune-i ca doresti sa vorbesti cu el si il astepti sa termine cu pacientul X, apoi trage-l intr-un loc mai retras si spune-i ca il placi si daca vrea sa va vedeti dupa munca.