| elll a întrebat:

Am vazut pe multe site-uri ca masturbarea nu are efecte negative asupra corpului, iar pe alte site-uri are efecte foarte grave.Acum va rog frumos sa imi spuneti parerea voastra.

Răspuns Câştigător
| Narcis2007 a răspuns:

Masturbarea excesiva are efecte negative... daca o faci doar de vreo 2-3 ori pe saptamana are doar efecte benefice

3 răspunsuri:
| alonet a răspuns:

Iti schimba perceptia realitati si te face slavul sexualitati... e o intreaga filozofie in acest lucru normalizat.

| Ionica9119 a răspuns:

Nu stiu ce sa-ti spun. Daca pana si site'urile de specialitate sunt in contradictoriu, chiar nu stiu cum sa te ajut.
Totusi, parerea mea e ca masturbarea in exces dauneaza organismului.

| PuMa2011 a răspuns:

Parerea mea ca daca esti baiat e sanatos dar la fete nu stiu sa iti spun sad