| Ali28 a întrebat:

Masturbarea frecventa are negative asupra corpului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| noktambul a răspuns:

"Negative asupra corpului", nu. Asupra spiritului, da! Depinde si de frecventza laughing Daca ti-ai facut din masturbare o preocupare permanenta esti tot timpul numai tu cu tine insuti, restul lumii nu mai conteaza, si nici restul lumii nu poate conta pe tine ca prezenta fizica sau spirituala. Spor la treaba laughing

7 răspunsuri:
| bobby_7474 a răspuns:

Toti vad ca te imbarbateaza cu raspunsul NU,nu-ti face rau, parerea mea ar fi sa-ti lasi "prietena mina" divorteaza de ea, si cauta-ti o prietena care o sa te faca fericit si mai mult de atit, cu adevarat sanatos.Nu te supara!

| Dash a răspuns:

Normal ca are! Ce-i prea mult nu-i sanatos!

| Reek54 a răspuns:

Nu cred, dimpotriva chiar ajuta.

| adriana543768654567895334 a răspuns:

Nu cred. Iti cunosti mai bine corpul. si stii mai bine cum sa ajungi cat mai repede la orgasm. sau ceva in gen.
Papa pup

| Clover a răspuns:

Nu. Multi psihologi sustin chiar ca este o metoda buna de a te cunoaste pe tine insuti

| Gabi_4267 a răspuns:

Eu ma masturbez mereu si iubesc acest lucru...sunt un labar! Nu nu cred si asa voi continua BAIETI LABARITI-VA! voi fi sexolog