| AdioTPU a întrebat:

Am văzut un caz pe CBS la emisiunea Crimă din iubire. O tipă a cunoscut un tip din același cartier. El era genul răsfățat de părinți, golanas, cu o aparență de om educat și rafinat. Era manager la un restaurant. Ea s-a îndrăgostit de el. Ea avusese semne de la Divinitate că el e un fals veritabil și devenise conștientă de asta, plus persoane care îi spuseseră de comportamentul lui de dinainte. Că era un obraznic, mistocar. Din poze tipul arata bine. Ea s,-a îndrăgostit de el. Îi trimitea pe Messenger lui melodii și citate cu subînțeles unde îi arata in mod subtil lui că e conștienta de falsitatea și ipocrizia lui dar prin alte melodii îi arata că e îndrăgostită de el. Observăm că se îmbină gândirea realista, logica cu dragostea.
Cum poate cineva sa oscileze cineva in a iubi pe cineva și ai al disprețui cunoscandu-i adevăra față?

Răspuns Câştigător
| Dismally a răspuns:

Sunt cateva greseli pe care le fac multi omani:
1. In primul rand confunda atractia cu iubirea - daca esti atras/a de o persona nu insemna ca o si iubesti;
2. Cand o persoana iti spune cat de mult de iubeste si alte vorbe frumoase nu inseamna ca este si adevarat, cel mai bine este sa iei in considerare faptele nu vorbele;
3. Persoana indragostita crede ca va reusi sa isi schimbe partenerul, sa il faca mai bun - in majoritatea cazurilor asta nu se va intampla.

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Din cauza iubirii.

| doctorandus a răspuns:

Daca a primit "semne de la divinitate" referitoare la asa ceva, inseamna ca nici ea nu era intreaga la minte.

| StrongHeart a răspuns:

Ai auzit de sindromul Stockholm?

Răspuns utilizator avertizat
| StrongHeart a răspuns (pentru Bubico2022):

Era pentru The Fox intrebarea.
Nu vezi legatura?

Răspuns utilizator avertizat
| StrongHeart a răspuns (pentru Bubico2022):

Nu trebuie sa fi literalmente captiv ca sa ai sindromul Stockholm.
Poti sa fi captiv mental, emotional sau captiv intr-o relatie pe care nu ti-o doresti. Se aplica in mai multe cazuri.

Răspuns utilizator avertizat