| NeneaGogu a întrebat:

Am vazut un raspuns al o intrebare de la categoria sex und love unde o fata relata ca a avut himenul elastic, va rog sa ma luminati, nu mai esti domnisoara daca ti se rupe himenul, asa-i? dar daca ai himenul elastic si este nerupt inseamna ca esti ne deflorata si tot virgina ai ramas, asa e?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca o iei anatomic vorbind, da esti virgina daca himenul este elastic si nu se rupe. Din punct de vedere practic daca ai avut un contact cu penetrare nu mai esti virgina.

| NeneaGogu explică (pentru suntserios):

si daca baiatul o penetreaza din greseala in anus, mai este virgina?

4 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Depinde pentru cine..mai e virgina!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Din greseala?

In teorie da, in practica nu.

| ananyyo a răspuns:

Nu chiar, si eu am avut himenul elastic, am sangerat abia dupa cateva luni de la primul contact sexual, logic ca nu mai eram virgina din moment ce aveam contact sexual.stii expresia"si cu p. a in c.r si cu sufletul in Rai"cam asa ai vrea? sa o bagi pana-n col dar daca n-ai himenul rupt sa fii tot virgina?! no way