| anonimaaaa_4936 a întrebat:

Am visat ca fostul meu prieten era in cosciug mortsad imi puteti spune ce inseamna asta? Pentru ca i-am povestit mamei mele plangand, si ia mi-a spus ca nu e bine sa plang ca, cobesc!:-s Vreau si eu sa ma lamuriti!sigh Va rogcrying!

12 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Exact visele nu sunt realitate, cu atat mai putin semnificatiile lor care difera de la site la sitetongue Se vede ca iti mai iubesti fostul prieten, dar stiam un lucru, ca cica dk visezi pe cineva mort va trai mult timp.Deci stai linistita, nu mai crede in prostiiwinking

| Malvina24 a răspuns:

Pe la mine pe la tara se spune ca daca visezi un om ca e mort si el de fapt e viu inseamna ca va trai mult! Ceva de genul 95-100de ani! Nu stiu daca sunt doar vorbe sau e adevarat insa asa se spune din batrani! Eu te-as sfatui sa stai linistita ca nu se intampla nimic, a fost doar un vis urat si acum va fi totul bine acum trebuie sa realizezi ca a fost doar un vis! Nu vreau sa te sperii dar sunt si unele persoane prevazatoare(adica s-ar putea ca visul sa se implineasca)dar cel mai probabil 90% a fost doar un vis urat(cosmar)nu te mai framanta, aprinde o lumanare pentru el la biserica, spune ''Tatal nostru'' de 3 ori apoi da-i un mesaj si spune-i sa aiba grija de el! O sa vezi ca lucrurile o sa fie bine.Fi increzatoare si nu te mai gandi la lucruri naspa inante sa adormi, deoarece de asta se intampla aceste lucruri, evita gandurile rele, nu te uita la filme horror sau nu asculta muzica zgomotoasa inainte de culcare! O perioada va fi mai bine daca vei respecta aceste lucruri! Inainte de a te pune in pat bea o cana calda cu lapte, si eu am primit acest sfat tot pe TPU si chiar a functionat, te mai linisteste! Sa ai o zi frumoasa!

| Dizzydizz a răspuns:

Nu e nimic. E doar un vis urat. Daca ar fi sa ne luam toti dupa vise ce s-ar alege?
oricum eu stiu ca atunci cand visezi ca moare traieste mult, Stai fara grija:*

| Aηηy a răspuns:

Visele nu sunt realitate, asa ca stai linistita nu se va intampla nimic happy.

| andradat a răspuns:

Uite intra aici : http://www.cevisez.ro/
Si vei vedea ce inseamna. Dar eu stiu ca de obicei cand visezi ca cineva a murit, aia semnifica ca i-a murit moartea deci poti sta fara griji si eu mi-am visat cam toata familia murind sau moarta si pana acum nu s-a intamplat nimica. Subconstientul tau iti joaca feste nu te nelinisti. Dar atentie, mi s-a zis, acum nu stiu nu am patit, daca visezi pe cineva care a murit in viata reala si acea persoana te cheama cu ea undeva, de exemplu sa cumperi inghetata sau asa, sa nu te duci cu ea ca nu e de bine. Succes draga mea pupici si nu te mai stresa ca nu e nimica grav. :)

| Urzică a răspuns:

Noi nu putem sa iti spunem ce se afla in mintea ta si in sufletul tau acum. Poate ca iti pare rau de despartirea ta cu el si acest lucru s-a manifestat intr-un cosmar.Nu-ti face griji si nu te mai speria pentru ca poate nu e nimic rau.Si sa nu mai cobesti!(precum a spus
mama ta).

Incearca sa te linistesti!

Bafta.

EuSiAtat

| Kidd ♡ a răspuns:

Daca visezi ca esti intins intr-un cosciug este o profetie a unei vieti linistite si a fericirii in viitor. Daca altcineva este intins in cosciug este un semn al unui dezastru viitor. Daca in cosciug este o persoana importanta este semn de razboi.

sanatate, viata lunga;
- frumos- insanatosire dupa boala;
- gol- viata indelungata;
- inchis- vei merge la o inmormanatare.

vei avea o ingropaciune;
cosciug gol de vei visa, semn de viata lunga este.

De vei visa un cosciug cu mortul in el, semn foarte rau este, vei petrece pe cineva apropiat, pe un cunoscut, pe ultimul sau drum. Daca visezi un cosciug gol inseamna ca moartea te va uita multi ani de aici inainte si vei ajunge la batranete inaintata.

| Daiana_1431 a răspuns:

Stiam ca acest lucru inseamna ca i'a murit moartea. cred thinking

| SweetCherry a răspuns:

Eu visez foarte rar.si ce visez mi se intampla dar nu cum ma astept eu. dar niciodata nu am visat asa ceva da e o idee buna pentru o poveste de groaza devil (imi plac filmele horror si as vrea sa fiu regizor sa regizez un film de groaza :X am o gramada de idei:X)

| Karina_2903 a răspuns:

Din cate stiu eu se spune ca daca visezi pe cineva mort parca ii moare moartea, adica nu moare el in realitate. Ier am visat si eu ceva asemanator ca mi-a spun o prietena, ca vrea sa se omoare un prieten si i-am zis uramtoarea zii lui si mi-a zis ca i`a murit moartea.thinking cred ca te-am ajutat

| kamy18 a răspuns:

Eu una stiu ca de fiecare data cd visezi o persoana draga tie moarta inseamna ca va trai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi ca exista o carte a viselor ia-o si vei vedea in plus eu am luata vezi sa nu visezi ca culegi sau culege cineva flori ca
nu e de bine