| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema.imi place un baiat foarte mult si lui ii place de mine.nu i-am spus mamei mele dar i-am povestit de colegele mele care au deja prieten si ea spune ca e de vreme.eu sunt in clasa a6a iar el in a7a cum credeti ca as putea sa o conving pe mama mea sa ma lase sa imi fac prieten?

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

E "de vreme" sau "devreme"?!
revenind la subiect, invocă motivul sincerităţii cu mama ta şi o să meargăwinking

| LilysdaS a răspuns:

Pai daca va iubiti nu conteaza varsta

| alina_3473 a răspuns:

Poti sa ii spui ca tu vrei sa fi sincera cu ea si sa fiti prietene bune ca poate sa aiba incredere in tine si ar fi timpu sa incepi si tu sa iti faci un prieten. Parintii in general ar vrea sa iti faci un prieten pe la 20 fa-ti curaj si spune-i pana la urma o sa te inteleaga. Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da trebuia sa ii zici ca ea iti poate da sfaturi

| 88888 a răspuns:

Pai de ce tii neaparat ca mama ta sa stie? Daca va iubiti si mama ta nu este de acord stati pe ascuns!