| Andreiu68 a întrebat:

Am vorbit cu o fata 2 luni si dintr-o data nu mai raspunde la mesaje, telefon de 3 zile. Deci sa incep cu inceputul. Am cunoscut-o la o cafenea, i-am dat cerere pe Facebook, mi-a acceptat si am inceput sa vorbim, prima luna de 2 ori pe saptamana cred ca vorbeam, iar luna a doua vorbeam odata la 2 zile prin mesaje si pe camera. In astea 2 luni ne-am vazut de 2 ori din cauza pandemiei, prima oara am dus-o la tara cu masina, acolo ea m-a luat si m-a sarutat, am stat imbratisati cam 10 min si vorbeam, iar a doua oara am iesit cu ea la alergat la o miscare. Ei, de atunci de la alergarea aia, sunt 3 zile, ea nu imi raspunde la mesaje, nici seen,nici la numar,dar posteaza story,se uita la story mele,adica este activa,doar ca nu vrea sa imi raspunda, i-am spus verisoarei mele sa ii dea mesaj de curiozitate sa vad daca ii raspunde, ele nu se cunosc personal, sunt prietene pe Facebook si i-a raspuns. Maria, asa o cheama, este si suparata din trecut cu fostul ei, isi aduce aminte de el, plange cand mai vorbesc cu ea asa din senin, mai spera la o impacare a spus, desi sunt despartit de 11 luni si au fost impreuna 5 luni. A spus ca nu mai are incredere in baieti, inca il mai iubeste pe fostul si etc. Eu i-am spus ca ii sunt alaturi cu tot si o sa o ajut sa treaca peste asta. Dar, vad ca nu mai raspunde nimic, eu chiar o iubesc pe fata asta mult de tot, imi face rau ca nu imi raspunde. Nu am insistat ca nebunul cu mesajele si telefoanele, i-am dat 3 mesaje in 2 zile si azi am sunat-o si nu a raspuns,adica nu am insistat ca turbatul sa par disperat. Nu stiu ce sa fac, sa o las asa sa nu ii mai scriu,sa o mai caut,sa o las sa ma caute ea. Chiar sunt asa nelinistit nu stiu ce sa fac. Se simtea bine in compania mea zic eu,o faceam sa rada mereu,o sustineam moral,ea stie ca o plac,i-am spus asa cu subinteles ca o plac. Nu sunt urat sa zic ca este nu stiu ce printesa si nu mai raspunde, sunt ok,la locul meu,lucrez, stau singur, am masina mea, pot sa spun ca sunt diferit de ceilalti, i-as da si luna de pe cer, numai sa stiu ca e bine si imi raspunde. Ce spuneti sa fac? Chiar sunt zapacit si necajit, va rog ajutor mult! Dau funda

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ești fraier dacă stai după una care în momentu în care i s-ar întoarce fostul te-ar da dracu în secunda 2 și ar fugi la ăla.

| Drimmero a răspuns:

Renunta, frate, ele nu au coloana vertebrala ca sa zica verde in fata ca nu mai vor sa aiba legatura cu anumite persoane. Cred ca ti-a dat de inteles ca nu prea mai vrea sa vorbiti, e urat din partea ei ca putea totusi sa-ti zica intr-un mesaj ca sa ii stii intentia, dar cum ziceau, nu au coloana vertebrala.

| Sofer a răspuns:

Renunță. E clar ca încă suferă și sar întoarce oricând la fostul.

| cristimihailov a răspuns:

Mergi mai departe, ceea ce vei avea cu ea nu va fi relatie, va fi bandaj, daca va fi.

Are balta peste. Si poti gasi una neprajita.

| xilef123 a răspuns:

S-a impacat cu fostul

| Anee1667 a răspuns:

Ții la ea și este absolut normal.
Deși încerci să îi fii alături nu ajungi decât să te rănești pe tine însuți creându-ți speranțe.
Nu poți ști cât de mult a însemant pentru ea acea relație de scurtă durată, cum a făcut-o să se simtă și câte sentimente a investit în acel timp.
Are nevoie de timp, e clar că este indecisă și că nu vrea să renunțe la ceea ce odată a făcut-o fericită.
O să pară egoist dar cel mai important este să lupți pentru fericirea ta, nu încerca să fii bandajul care să-i acopere ranile.
Nu este pregătită să se desprindă de trecut, însă dacă totuși îți pasă întreab-o cum se simte și spune-i că ești acolo în caz de are nevoie de sprijin.