| AdelaAde7 a întrebat:

am nevoie de niste sfaturi. Am patit o chestie destul de nasoala cu un tip, care imi era iubit acum 3 zile. Bun, pe la mijlocul verii, am cunoscut un baiat care parea interesat, am vorbit vreo 3 sap prin mesaje etc, si trebuia sa ne vedem, el are permis de conducere si masina (are 18 ani, eu aproape 16 ) si desi eram cam la 8 km distanta, a venit abia dupa o luna sa ne vedem! In timpul asta am facut si o pauza de o saptamana pentru. ca m-a enervat ca nu vine sa ne vedem si am zis sa ne oprim, nu avem 10 ani sa vorbim doar asa prin mesaje si sa nu ne vedem, eram curioasa sa-l vad si am zis s-o terminam daca nu e in stare sa faca macar atat. El n-a insistat foarte mult, a zis na ok nu stiu ce, dupa o saptamana ma cauta iar...si i-am dat o a2a sansa deoarece imi placea mult! A venit intr-un final sa ne vedem, dupa iar 2 saptamani cam asa...a fost ok totul, atunci m-a intrebat daca vreau sa fiu iubita lui, am acceptat, totul a fost bine, era ok cu mine, se comporta frumos, imi spunea vorbe frumoase etc. La a2a intalnire, am fost la el acasa, la insistentele lui, nu am vrut, dar am cedat! Bine, mai eram cu inca o prietena de a mea si inca un prieten de al lui, ne-am uitat la un film, a fost ok. Apoi l-am adus si eu la mine acasa, de doua ori, parintii mei l-au cunoscut, totul a fost ok ( nu am facut sex!) au trecut vreo doua zile si a iesit cu fosta si inca niste prieteni de ai lui la suc, am aflat asta de pe facebook, ea etichetandu-l pe el ca sunt la suc si etc. I-am dat mesaj, l-am intrebat unde e, mi-a raspuns, mi-a spus a zis ca e cu ea si inca niste prieteni si eu am zis ca nu accept asta, el cum s-ar fi simtit sa ies eu cu fostul la suc si ca am terminat-o! El nu a insistat nici o clipa sa nu ne despartim. Iar acum eu cred, sunt aproape sigura ca e cu fosta. Ma simt folosita si batjocorita! Ce sa fac? credeti ca se v-a mai intoarce inapoi? Daca ar face-o, nu l-as mai accepta pentru ca si-a batut joc de mine, dar recunosc ca mi-ar placea ideea ca el sa regrete ca mi-a facut asta, credeti ca roata se va intoarce? Multumesc mult! Funda!

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e absolut nici o problema daca a iesit la suc cu fosta lui prietena, asa cum si tu poti iesi cu fostul tau prieten (ma rog, tu ai doar 16 ani asa ca n-ai cum sa ai un fost iubit, dar e o situatie teoretica). Intr-o relatie exista incredere si libertate, tu nu ai nici un drept sa decizi cu cine poate iesi el sau nu. Atata timp cat iti este fidel, o simpla iesire cu un grup in care se gaseste fosta lui iubita nu reprezinta absolut nici o problema. Reactia ta a fost urata. daca s-ar intoarce roata, s-ar intoarce impotriva ta, fiindca doar tu ai gresit aici. El nu te-a inselat, nu te-a mintit, nu s-a ascuns si nu a facut absolut nimic imoral sau gresit. A baut un suc in compania unor prieteni printre care era si fosta lui partenera. Este o intamplare normala, pana la urma adultii raman in relatii civilizate cu fostii lor parteneri. Reactia ta a fost insa una care arata egoism, lipsa de incredere si rasfat. El n-are ce sa regrete, se va intoarce doar daca are impresia ca te-ai mai auto-educat si ai invatat sa te comporti normal. Si atunci av fi cazul sa-i ceri scuze pentru ce ai facut acum.

| AdelaAde7 explică (pentru Brigaela):

Cred ca ma "judeci" prea aspru, deja am aflat ca e din nou c u ea impreuna. Sunt sigura ca ma insela cu ea in ultimul timp. I-am dat suficienta libertate mergea peste tot, fara mine. In fine, multumesc.

| Brigaela a răspuns (pentru AdelaAde7):

Asta este alta treaba, faptul ca te inseala. Dar tu ai spus ca ai facut urat cand nu aveai dovezi ca te inseala, ci doar fiindca a iesit la un suc cu ea. Femeile geloase ajung intotdeauna inselate, este mersul firii.
In concluzie, va e mai bine separat. Poate vechea lui partenera este mai potrivita pentru el, nu trebuie sa te superi, oricum voi nu ati ajuns in stadiul de relatie, ati incercat ceva foarte foarte scurt si nu a mers, se intampla, nu e vina nimanui.

| Aasdfghj a răspuns:

Ii erai indiferenta inca de la inceput. Daca chiar ar fi vrut sa fie cu tine, nu amana atat de mult sa te vada. E clar ce a vrut....nimic. Cel mai probabil el inca se gandea la fosta si te-a folosit ca sa o faca geloasa si sa se intoarca la el.

| AdelaAde7 explică (pentru Aasdfghj):

Asta cred si eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuia sa iti dai seama de la inceput ca nu da 2 banii pe tine. daca era altul vedea pe jos 8 km laughing, puteoare" asta are masina si tot nu a venit, trebuia un bec sa ti se aprinda in cap, dar na, esti mica inca mai ai de vazut destule.

ciudat totusi ca dupa 2 saptamani il prezinti parintilor, cine stie--

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

"daca era altul venea pe jos 8 km, putoare asta"

| NameHarris a răspuns:

Tu pentru el ca si roata de rezerva pentru masinalaughing cand face pana o schimbalaughing

| sweetangels a răspuns:

E usor. Nu trebuie decat sa inveti si tu de la el. A iesit cu fosta? F bine. Pui poze pe fbook cu alt baiat sau, mai bine, joci murdar si il inseli. Stiu ca suna a cruzime, dar unii habar n-au pe ce planeta se afla si nu se gandesc la fata de langa ei pana nu primesc cate o palma dinasta. Asa vei vedea daca ii pasa...pt ca pana acum a dovedit doar contrariul.

| AdelaAde7 explică (pentru sweetangels):

Nu mai am cum sa-l insel pentru ca nu mai suntem impreuna. El a facut asta in timpul in care eram impreuna. Lui i s-a parut ceva normal thinking a zis ca e doar un suc, si ca nu e doar el cu ea si ca o iau prea aiurea, asta a fost tot. Dar, daca stia ca inca mai tine la ea, trebuia sa ma lase in pace de la bun inceput, nu sa ma raneasca asa.

| sweetangels a răspuns:

Barbatii e porci. Ai dat deja peste unul...

| AdelaAde7 explică (pentru sweetangels):

Corect! laughing :*

| YourHope a răspuns (pentru sweetangels):

Cum spui tu laughing darrrrrrrr dupa raspunsul tau de mai sus adica :
"
angelsmodels7 a răspuns:
E usor. Nu trebuie decat sa inveti si tu de la el. A iesit cu fosta? F bine. Pui poze pe fbook cu alt baiat sau, mai bine, joci murdar si il inseli. Stiu ca suna a cruzime, dar unii habar n-au pe ce planeta se afla si nu se gandesc la fata de langa ei pana nu primesc cate o palma dinasta. Asa vei vedea daca ii pasa...pt ca pana acum a dovedit doar contrariul."
vine intrebarea mea... femeile cum sunt?! Iti spun eu PETARDE.

| LoveTenis a răspuns:

Incearca sa fi si tu la fel. Ceva de genul poze cu alt baiat de profil si chestii.Cauta si tu alt baiat ca nu ai nevoie de el.Mai mult ca sigur se va intoarce la tine si tu o sa-l refuzi.Ca sa se simta si el.Se va intoarce roata nu iti fa griji.

| BizSinir a răspuns:

Pai parerea mea este ca tu esti cam geloasa si ce daca prin gasca lui de prieteni se numara si doasta.Nu putea spune ~nu ies la suc pentru ca vine si fosta iar actuala e geloasa~
success pe mai departe in viitoarele relatii pentru ca din cate vad esti cam incapatanata si vei recunoaste ca ai gresit si iti vei cere scuze (psihologie inversa) laughing
lasa orgoliul! Traieste clipa!

| AndreescuMMO a răspuns:

Cica si-a batut joc de tine laughing) daca nu ati facut nimic. nu si-a batut joc de tine. pur si simplu si-a dat seama ca ii mai place de fosta inca. (probabil) si stai linistita ca te va mai cauta. dar tu nu mai trebuie sa ii dai alta sansa. pentru ca va face mereu asa happy

| DiaconitaBianca a răspuns:

Nu cred ca se va mai intoarce. Dar ai putea sa faci ca el sa pui poze cu fostul si sa vezi ce zice. Oricum el a pierdut.

| kiki89koko a răspuns:

Draga mea roata se va intoarce MEREU! Si se va intoarce cand o sa-i fie lui mai bine si-l va durea de 10 ori mai mult decat te-a durut pe tine.E clar ca tot ce a vrut el de la inceput a fost p***a ca avea mancarimi si nu gasea pe cineva de care sa se scarpine! Uita-l! Nu mai merita nici sa te gandesti la el! Tu mergi mai departe, lasa razbunarea ca mai tarziu tot tu cazi rau din cauza razbunarii! Nu-l fa tu sa regrete, oricum o sa-l faca soarta sa regrete destul laughing) De-acum fi si tu mai atenta la toti fustangii si app FII SIGURA ca toti astia care la inceput sunt cu ligu ligu cum te lua pe tine sunt niste LINGAI FALSI care joaca teatru ieftin sa-si bata joc de fete!winking :d