| StefanSilviu200619 a întrebat:

Am vorbit cu o fata timp de 7-8 luni pe FB unde ne-am cunoscut cat de cat, amandoi ne placeam, dar ea chiar ma iubea si nu mai stiu cum dar am ajuns la ceva sa spui dorinta si mi-a spus ca ar vrea sa iesim sa ne plimbam, sa ne cunoastem, dar eu am zis ca nu as vrea pentru ca imi e rusine iar pe la final i-am dat block, nu mai stiu de ce si am intrebat-o daca s-a suparat si a zis ca nu. Iar de atunci nu prea mai vorbeam deloc iar 3 luni mai tarziu a sters toata conversatia, nicknameurile, emoji culoare toate alea, iar acum este o sansa sa ne mai intelegem din nou? Uu trecut 9 luni de atunci. Mai are rost?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cat de penibil sa fii sa-i zici ca ti-e rusine sa iesi cu ea?! laughing)) Sa nu te astepti vreodata sa te placa o fata cu atitudinea asta de papusel, si block, serios? ca un copil de 5 ani. Vai si amar, ce generatie de "baieti"

Răspuns utilizator avertizat
| Hammurabi a răspuns:

Super. Iată "beneficiile" Facebook-ului.
Ar mai putea avea rost dacă te hotărăști să te întâlnești face-to-face cu ea. Altfel, nu cred.

| MGEORGESCU a răspuns:

Daca nu a avut rost atunci, ce rost ar avea acum? Dupa 9 luni te-ai gandit tu asa ca ai vrea sa reaprinzi ceva ce ai stins ca un tampit(scuze)? E normal ca fata respectiva si-a vazut de ale ei, normal si logic ca a sters conversatia in conditiile in care tu nu i-ai dat sansa sa te cunoasca macar, ce ai fi vrut? sa stea dupa tine sa astepte sa-ti treaca rusinea? Nu, si nu e normal sa apari din nou in viata ei acum, debaraseaza-te de ideea de,, ea", ai pierdut-o in momentul in care ai blocat-o fara un motiv pertinent, atunci cand ti-a fost rusine sa-ti arati ochii, atunci cand ai pus stop de buna voie.
Asa ca raspunsul la intrebarea ta e NU, si e asa pentru ca tu ai vrut sa fie asa, pentru ca tu singur ti-ai taiat craca de sub picioare, pentru ca te-ai comportat prosteste, pentru ca ai actionat fara sa gandesti mai intai. Succes pe viitor!