| Tzucu a întrebat:

Am vorbit cu un coleg care imi place mult pe mess... si am vorbit, si am mai povestit despre colegi, apoi dintr-o mica chestie ne-am certat si tot am discutat, si mi-am pus la status " :-

2 răspunsuri:
| MeMyseIf a răspuns:

Pai, de ce atit de tare iti complici tu singura situatia data? Ia-o mai usor, tu la statusul de pe mess n-ai indicat nimic concret, ci doar un smile, nu-i neaparat sa-i spui adevarul. Zi-i si tu ca un tip care te iubeste la nebunie, vrea sa fie cu tine si ca tu nu stii ce sa faci, ca te-a suparat cu insistenta lui si de aia ai pus asa un smile-ic, etc. Fa-l sa te gelozeze sau daca nu gelozie, macar ceva care sa-l faca sa-nteleaga ca acus-acus ai putea sa te bagi intr-o relatie serioasa... Cere-i un sfat in legatura cu acest admirator si vezi ce reactie are...Deci,parerea mea este sa nu faci nimic, sa ramineti asa colegi in continuare,'ca ai putea strica si aceasta relatie de prietenie pe care o aveti.Lasa timpul sa rezolve in locul tau, dar tu vezi chiar poate te cuplezi, pe bune, cu cineva, iti vezi de interesele tale.Asteapta,poate acus-acus s-or desparti si a face el pasul pe care il astepti atit de mult. Dar, acum nu trebuie nici sa te bagi in relatia lor si nici sa zici ceva legat de aceasta simpatie.
Ca sa-ti fie mai usor activeaza-ti indiferenta si nu te mai gindi la acest subiect.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i la o prietena sau prieten sa spuna ca il iubesti si poate merge.
P. S.:Asa am facut eu cu un prieten. El m-a rugat pe mine, ca eu stateam cu ea un banca.