| chibi...maya a întrebat:

Nu de mult timp il plac pe un coleg. Totul a inceput intr-o seara in care am intrat pe mess si am scris la status ca sunt suparata. Si baiatul de care imi place era suparat pentru ca s-a despartit de iubita lui. El e primul baiat cu care am vorbit deschis. In alta seara am intrat din nou pe mess si am zis ca il plac. Si el a zis ca ma place. Dar problema este ca nu stiu cum sa il abordez. Ma ajutati va rog? (MARA)

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, pai ia-o incetul cu incetul, nu precipita lucrurile, e foarte bine ca vb cu el si ca ati avut o discutie deschisa...eu zic sa continui sa vb cu el, arata-i ca iti place si ca iti pasa de el, fi naturala, sincera, zambareata, vei vedea ca totul vine de la sine, nu iti face diferite planuri de a-l aborda ca nu mereu iese... daca s-a despartit recent de iubita lui, poate inca sufera si nu e complet vindecat...mai asteapta, fi rabdatoare si intelegatoare cu el si daca te place, vei vedea ca iti va zice si iti va arata acest lucru, bafta!

3 răspunsuri:
| buli a răspuns:

El ar trebui sa te abordeze, dar ar trebui si u sai dai semne ca vrei, incearca sa stai mai mult cu el, sa vb mai mult deschis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu siu ce sa-ti zic...
Si eu plac pe un baiat cu care vb destul de des cu el am fost cu el si dupa comportament inca ma place dar mie imi e rusine sa'i zic asta...
Sfatul meu e sa'i dai cat mai multe semne ca il placi... vorbeste'i mereu, fi deschisa cu el, zambestei si poate... poate... el va fi cel care te va aborda primul.
Succeswinking

| bogdanl a răspuns:

Raspunsul la intrebarea ta este un mediator! Adica o persoana care sa va stie pe amandoi - si cum sunteti colegi asta nu e o problema. Vb cu ceva sa va combine. happy