| LOADING █████████99% a întrebat:

Cum pot sa fac un baiat sa ma placa? Imi lace foarte mult de el...suntem colegi de clasa si uneori vad cum se uita la mine in ore si zambeste...si nu pot sa il privesc in ochi atunci cand vorbim...ne intelegem foarte bine...vine mereu la mine...ne plimbam seara pe strada si vorbim despre lucruri pe care in mod normal nu le-as spune unui baiat.de ex:ma intreaba de cine imi place? si diferite lucruri. dar aseara(29 octombrie)ne-am certat pentru ca l-am intrebat daca a intrat un coleg pe mess si i-am spus ca am ceva de vorbit cu acel coleg.de fapt trebuia sa vorbesc cu acel coleg despre el sa vad daca vrea sa stea cu mine sau ceva de genul.si el s-a suparat ca nu am vrut sa ii spun despre ce e vorba. ce sa fac.in primul rand sa ma placa fiindca cearta este aproape rezolvata

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

Nu e greu sa gasesti un motiv sa iasa cu tine undeva asa cum ai zis daca va plimbati mai mereu... Poti sa ii faci mai mereu cate un compliment:"imi place de tine esti un baiat simpatic si atent" spune-i daca te intreaba ce fel de baieti iti plac ca iti plac baietii la fel ca el...Eu cred ca si el te place daca zici ca s-a suparat atunci cand tu ai vorbit cu altul...inseamna ca e putin "gelos" sa zic asa...Priveste-l mai des cu atentie in ochi tandru si poate o sa ai noroc.Succes!

4 răspunsuri:
| LOADING █████████99% explică:

Nu e nevoie sa imi mai dati raspunsuri pentru ca m-am certat cu el rolling eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Învaţă să nu-i mai dai motive de supărare şi aşa se va lega o prietenie între voi pe care tu în mod special o doreşti foarte mult.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai incearca sa te comporti cu el ca si cum nu l-ai placea si fate observabila de catre el.Sau ai putea sa arunci cand esti langa el ceva pe jos daca te ajuta inseamna ca ii placi, iar daca nu...las-o balta incearca sa fiti doar prieteni si poate ca, cu timpul te va placea

| cristina661 a răspuns:

Bay nu iti fc probleme ca asta nu e o cearta baga si el vrajeala incerca sa stai cu el d vb sa vezi ce ii place si dc aveti ceva in comun fc schimb d cd cu muzica filme si muuulte alte chestii nu exista din pacate o formula pe care sa o spui si pers respectiva sa ii placa d tine ai rabdare si o sa vezi ca tt se va rezolva Bafttttta>big grin