| RobYnRobYn a întrebat:

Am vreo mai multe întrebări:
1)Cu cate ovule se naste o femeie?
2)Cam câți copii poate naște o femeie intr-o viata, maxim?
3)Dupa menopauza, femeia mai poate avea acte sexuale?
4)Este adevarat ca la ciclu o fata este mai atragatoare decat in mod normal? happy
5)Ma uitam pe la mine prin clasa...si la fel ma întrebambig grine ce unii baieti sunt foarte tăcuți, si altii ar fi bine sa mai si taca?
De ce unele fete pot vorbi cu baietii care sunt tacuti iar altele nu isi dau seama ca ele trebuie sa faca primul pas?
6)De ce încă mai trăim(unii) cu mentalitatea ca baietii trebuie sa faca totul?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

1. Cateva sute de mii, majoritatea se degradeaza pana a ajunge la maturitate.
2. Greu de zis, peste 25 in tot cazul.
3. Da, sigur ca da.
4. Nu, in perioada ovulatiei, cand e fertila, femeia elibereaza mai multi feromoni si e mai atractiva.
5. Oamenii sun diferiti, asta este frumusetea vietii.
In general, baietilor le place sa faca ei primul pas, chiar daca sunt timizi.
6. E o mentalitate gresita, pornita de la faptul ca barbatilor le place sa conduca si se simt pusi in inferioritate daca femeile dau buzna peste ei.

4 răspunsuri:
| Originalone a răspuns:

1 ovulele se schimba lunar, sau la o anumita perioada de timp
2.depinde pocaiti fac la greu si cate 7, 8 chiar daca ei traiesc in saracie mizerie, depinde la mai multe nasteri o femeie poate sa si moara
3.da ca nu poate face copii deloc
6.uni is mai timizi ca asa este felul lor si alti au nevoia sa fie bagati in seama
4.da ca face sex mai mult ca nu poate face copii

| Originalone a răspuns:

6.pentru ca barbatul e baza si ia cele mai multe decizii
el este forta necesara pentru o familie
asa curioasa esti laughing))

| Originalone a răspuns:

Am incurcat unpic intrebarile vezi tu gasesti tu raspunsurile

| Britney13 a răspuns:

1. Fiecare femeie se naște cu un număr predefinit de foliculi ovarieni, care dispar treptat pe măsura înaintării în vârstă.
2. Numarul cel mai mare pe care l-a nascut o femeie copii de`a lungul vremii a fost 48. Alt raspuns la intrebare nu stiu :-ss
3.Da mai poate avea acte sexuale.
4.Nu. Din potriva la ciclu e nervoasa si bufnoasa
5.Pentru ca asa sunt persoanele de sex masculin :-|
6, Pentru ca asa am fost invatati din ''batrani''