Întrebare recomandată | Dexter27 a întrebat:

Dupa ce femeia naste, la cat timp ii revine ciclu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna Dexterhappy
nu stiu despre altele, eu vorbesc in numele meu..am adus pe lume 2 ingerasi, si am alapat la san un an (ambii) deci..la baiat am avut prima menstra dupa 5 luni si a fost regulat, la fata am alaptat un an si menstra a venit la 4 luni tot regulat, dar nu este o regula, altele cat alapteaza menstra este lipsa fiecare dupa cum ii raspunde organismul.
O frumoasa zi sa aihappy

16 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Depinde, unele femei care alapteaza nu vor avea menstruatie cat timp isi hranesc copilul la san.
In cazul in care nu alapteaza, prima menstruatie va aparea la aprox. la 10 saptamani de la nastere, iar ciclul va fi din nou regulat abia peste jumatate de an.

| Liviu a răspuns:

Dati la toti care stiti ca va ia euro dupa telefojn, pustiule esti un mic hot nu crezi?

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Poţi avea ciclu şi în timpul sarcinii adică peste.
Pe curând!

| AlleSss a răspuns:

Heiiii!
Depinde de la femeie la femeie.
Bafta!

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Depinde de organismul fiecărei femei.
Sunt intervale diferite, la unele femei poate apărea și la 2, 3, 4, 5 etc luni.

| liliacALB a răspuns:

Asa numita amenoree de sarcina (absenta ciclului menstrual) poate dura chiar si un an de zile, timp in care femeia nu poate ramane insarcinata.

| slowswag a răspuns:

O luna sau doua

| alexandruth a răspuns:

Dupa 1-2 luni, va fi putin cam neregulata in primele 8 luni, iar dupa aceea, iti revii. happy

| aiCEVAcuMINE a răspuns:

1-2 luni apoi o perioada de cateva luni va veni putin alandala, dupa 6-7 luni se va regla happy

| ViperXd a răspuns:

Urmatoarea luna sunt sigur.

| ViperXd a răspuns:

Uite am intrebat-o pe mama ca ea a nascut acum 11 ani si mi-a zis ca urmatoarea luna.

| xXhewlettXx a răspuns:

O luna 2

| Dexter27 explică:

Multumesc mult iuliahappy.

| mishulicka a răspuns:

Depinde de organism.eu am nascu anul trecut in septembrie, rin ceariana, si de atunci am avut ciclu vreo luna jumate adica aproximativ 40 de zile.Doctorita mi-a zis ca atat timp cat alaptez nu o sa mai am, dar am avut in fiecare luna chiar si de doua ori pe luna.Il aveam dereglat din cauza anticonceptionalelor.Nu e adevarat ca daca alaptezi nu ramai insarcinata. e valabil doar alea 40 de zile cat ai primul ciclu dupa sarcinawinking

| C0sminn a răspuns:

Nu pot umple pagina cu atatea rasunsuri, dar aici il vei gasi: http://www.eumama.ro/......-4690.html
Poate sa revina la 6 saptamani de la nastere

| LumeaDura a răspuns:

Cam o luna2