| JahBlessThePie a întrebat:

Amn.Buna.
Am fost impreuna cu un tip timp de un an si o luna. In aceasta perioada el s-a despartit de mine o data pentru a fi impreuna cu o alta tipa.Dupa putin timp ei s-au despartit si m-a intrebat daca vreau sa fim iarasi impreuna.L-am iertat si am acceptat luand in calcul faptul ca tin enorm de mult la el si ca si-a cerut scuze de foarte multe ori. Spunea ca ii pare enorm de mult si ca tot cu mine ii este mai bine. Dupa ceva timp am primit la de la el un mesaj in care scria : " Buna. Scuze dar ne despartim. Imi pare rau ca te fac si te-am facut sa suferi". A fost destul de ciudat pentru ca totul mergea bine, nu ne certasem, nu nimic.Am observat ca si-a schimbat anturajul si ca noii lui prieteni il influentau foarte mult ( unii dintre ei sunt impreuna cu mai multe tipe, etc. ). Apoi am aflat ca lui ii place de o tipa care, atunci cand au iesit pe afara, l-a respins. Parea foarte suparat si nu se simtea bine. Cu cateva zile in urma am iesit afara si ma tot lua in brate, iar la sfarsit m-a sarutat.Imi faceam sperante ca poate ne vom impaca.Dar astazi a inceput sa se poarte iar ca in ziua in care m-a sarutat. Dupa putin timp am aflat ca el este impreuna cu o fata din alta clasa..Nu inteleg cateva lucruri : de ce este cu o tipa cand ii place de alta si se da la mine?
Eu chiar imi doresc sa ne impacam si sa fie totul ca inainte.Tin enorm de mult la el si sufar continuu din cauza ca ne-am despartit.
Imi puteti da si mie niste sfaturi, va rog? Ce as putea face pentru a ne impaca?

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Am citit postarea ta cu inima stransa si deja simteam regret pentru intregul tau chin,dar intrebarea din final,m-a lasat perplexa!
Tu n-ai mandrie in tine,nu intelegi ca esti folosita si manipulata dupa bunul lui plac?
A inteles perfect slabiciunea ta si profita sa te aiureasca cum si cand ii convine.
Spui ca a intrat intr-un grup in care toti umbla cu mai multe fete deodata,trebuia sa realizezi ca si-a gasit,in sfarsit,prietenii potriviti.
Dispari din viata lui,alunga-l din gandul tau si fa-ti inima piatra,altfel n-ai nici o sansa sa zambesti prea curand,baiatul asta isi bate joc de tine,se joaca cu sentimentele tale si o s-o faca mereu,pentru ca tu ii permiti!
Nu stiu si n-am sa pot intelege niciodata cum poate o fata sa accepte sa fie vioara a doua sau a treia,cand,cu putina minte si un strop de demnitate ar putea sa joace rolul principal in inima unui baiat...
E viata ta si faci ce vrei cu ea,sa stii.
Dar daca alegi prost,o vei duce prost,daca alegi bine, o vei duce bine.
Acum, gandeste-te ce vrei sa faci.
Si daca-l vrei inapoi, sa-l intrebi la cate altele se imparte, macar sa stii...

| Zizzou a răspuns:

Zi sa plece la caprioare. Dupa ce a facut mai vrei si tus a fiti impreuna. Mi se pare penibil. Daca as fi in locul tau nici nu as mai vorbi cu el

| Cristiann25 a răspuns:

E greu de inteleg? Eu zic ca nu e deloc! Pai "iubitul" tau e un "smecher" sau asa se considera el. Vrea sa se joace cu toate fetele dar pe o parte face bine ca o viata avem, nu? La ce sa stai sa suferi, sa plangi dupa o fata cand te poti juca cu toate si sa nu pui la suflet?
Sper ca nu te superi pe mine pentru aceasta chestie dar asa e decat sa suferi mai bine te distrezi.Te pup si succes mai departe poate iti gasesti un baiat sa fie cum vrei tu!

| JahBlessThePie explică (pentru Cristiann25):

Multumesc de parere :3.

Răspuns utilizator avertizat
| WildDream a răspuns:

Ti-a dat papucii de atatea ori, umbla cu alta si tu tot ii permiti sa se joace cu tine. Esti naiva, nu te iubeste si nu te-a iubit si sigur nu o sa te iubeasca vreodata, sa fim seriosi de ce ar face-o? Esti doar o fata pe care o are la degetul mic. Stie ca poate sa-ti faca orice ca tu tot o sa-l astepti si o sa-l ierti.
Tu chiar nu ai pic de mandrie, de demnitate? Te lasi jucata in picioare de el si te mai si plangi. Sa nu te astepti sa te respecte pentru ca tu insati nu te respecti deloc. Si nu cred ca o sa se mai impace cu tine cand oricum poate sa te aiba cand vrea si sa si stea cu altele. Nu o sa fie niciodata doar al tau asta ca sa nu te astepti la vreo minune, mereu o sa fie cu ochii dupa altele, iar tu doar cea care il asteapta si pe care o controleaza cum vrea el.

| xCrazyGirl a răspuns:

Vorbeste cu el.

| 26Geo a răspuns:

Se joaca cu tine, stii, e ca in bancul ala cu sotia si amanta.Nu te iubeste, poate la tine cauta ce altele nu ii ofera, iubire, tu ii dai asta, ele doar o partida.Nu te iubeste, probabil nu a facut-o niciodata.Cauta-ti pe altcineva si pe el respinge-l.Dar am si eu o intrebare, esti virgina? daca esti, asta schimba mult lucrurile.Bafta

| DaRaspund a răspuns:

Sincer nu cred ca o sa aveti vreo relatie serioasa vreo data, fara ca el sa mai fie CU alte fete sau fara ca el sa se desparta de tine cand vede o alta fata care-i face cu ochiul...

| Andrei2014 a răspuns:

Fara suparare. cine iti zice sa vorbesti cu el si sa ii mai acorzi o sansa se se duca la "capre" eu sunt baiat. si krede-ma poate sunt mai sensibil dar iti jur ca pentru nimic in lume nu ar trebui sa il ierti pai cum frate? nu merge q aia si revin la roata de rezerva? ca apoi sa o las iar? sincer nu are rost sa te lasi calcata in picioare de "figurile lui de smecher care crede ca toate fetele ii' sunt la picioare..treabata. ai sfatul unui baiat si crede-ma am trecut prin multe. faci ce consideri u ca e mai bine. dar de cat sa suferi pentru unu care nu te apreciaza iesi pe afara cu prietenele..cu cineva plimbate poate si prin poate. sigur o sa gasesti pe cineva care sa te merita si sa te respecte si sa se puna in nas laughing pentru tin laughing te pup ai grija de tine happy