| Swe3tGirl a întrebat:

Buna,TPU.
De curand am aflat ca una din cele mai bune prietene a fost impreuna cu baiatul la care tin foarte mult de ceva timp. Ea mi-a spus ca s-a despartit de el pentru ca prietenia noastra e mai importanta decat orice baiat. In ultima vreme, ea s-a schimbat mult, nici nu o mai recunosc. Eu nu am iertat-o pentru ca nu pot. El era visul meu,era totul pentru mine la o perioada. Eu nu l-am putut avea si ea l-a avut imediat dupa ce l-a cunoscut.
Acum,sufar enorm. Am iesit cu el acum cateva zile pe afara. Se comporta ok cu mine, desi eu stiu ca si-a schimbat parerea despre mine.
Nu stiu ce sa mai fac. Nu il pot uita si plang enorm. Plang incontinuu..Stiu ca e cam complicat dar am nevoie de un sfat sad.

Răspuns Câştigător
| AnaMaria1957 a răspuns:

Buna! Parerea mea este ca acea "prietena" a ta nu te considera la fel cum o consideri tu.Pentru ea baiatul de care tu esti atat de indragostita a fost doar o "partida buna". Faza e ca si baiatul acela daca te placea nu se combina cu ea, e chestie de respect.Eu te sfatuiesc sa pastrezi distanta cu prietena ta,sa vezi cat de mult ii lipsesti si daca ii pare rau pentru fapta ei,iar cu baiatul, spune-i ce simti pentru el, nu stiu, trimite-i un mesaj pe facebook, sau un mail daca nu ii poti vorbi fata in fata. Daca el nu simte la fel pentru tine sau nu are nicio reactie, inseamna ca nu merita sa pui atata suflet pentru el. Uita-te in jur! Sunt atatia baieti draguti pregatiti pentru o relatie care nu o sa-ti franga inima. Sper ca te-am ajutat cu ceva.Mult succes!