| AnonimaA72 a întrebat:

Deci, Mie îmi place mult de un coleg, doar că el se comportă nașpa cu mine. Adica inainte vorbeam zi de zi, ne intelegeam bine, aveam incredere in el. Era totul frumos. Mereu stateam cu el prin pauze, cand nu venea colegul lui de banca ma chema pe mine, vorbeam frumos cu mine, imi lua apararea. Uneori imi dadea motive sa cred ca ma place, dar alteori ma facea sa cred ca nu ma place..Pana intr-o zi cand mi-a spus ca ma place, dar eu mi-am cerut scuze si i+am spus ca nu il placeam, fiindca asa era. A trecut cam o saptamana si a inceput sa se distanteze de mine, iar eu am inceput sa il plac. I-am spus ca il plac, dar el nu a facut nimic. Acum noi nici nu ne prea mai vorbim. Ma evita, cand nu are cu cine sta cauta pe oricine in afara de mine, se comporta urat, uneori ma jigneste, face figuri, ma cauta doar cand e vorba de teme. Iar cand sunt eu de fata se duce la o alta colega. Dar doar cand sunt eu de fata. Imi e dor de el si imbratisarile lui. Mereu ma imbratisa. De ce se comporta asa? sad Si ce sa fac ca sa fim iar ca inainte? Va rog, fara jigniri. Astept raspunsuri si de la fete, cat si de la baieti. Vreau sa vad si parerea lor. Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Divy a răspuns:

Omul intersului, serios asta îţi doreşti un om care să-i pese doar de el?
Bun înţeleg că te-a evitat dar să te jignească, asta e josnic şi mârşav.

Probabil că tu vrei să fie ca înainte, dar cu oameni ca el ai să ajungi în aceiaşi situaţie.
Cel ce nu merită efortul e el, nu tu.

| AnonimaA72 explică (pentru Divy):

Nu știu, înainte era foarte diferit. Vorbea foarte frumos cu mine și niciodată nu mă jignise până când ne-am distanțat.

| Divy a răspuns (pentru AnonimaA72):

Da înţeleg dar dacă el nu poate face un compromis şi să admită că a greşit, atunci nu e altceva decât interesul, tu ai fost alături de el, dar el.

7 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Crede ca te- ai jucat cu el.Ca l-ai mintit, ranindu-l.

| AnonimaA72 explică (pentru R0R0):

Nu l-am mințit niciodată. Mereu l-am considerat un prieten bun și îi ziceam doar adevărul

| lBroken69 a răspuns:

Ar trebui sa discuti deschis cu el, cum ai facut-o si aici happy

| AnonimaA72 explică (pentru lBroken69):

Am încercat să discut cu el, dar nu nu mă bagă în seama. Mă evită. Și mereu când stau cu colegul meu de bancă în pauze și vorbim (e unul din cei mai buni prieteni) mă face pe la spate "târfă", deși nu am făcut nimic ca să poată spune asta.

| Stoica_Paulica_1995 a răspuns:

El a luat asta ca pe o insulta, practic tu i-ai zdrobit inima.Acum probabil cauta pe altcineva, Spune-i ca il placi si tot ce ai spus tu mai sus.