| Ana2Ana a întrebat:

Am o relatie de aproape 3 ani cu un baiat. In general ne intelegem bine, dar mai avem si discutii. Aseara ne uitam la un film si el a adormit. Eu am vrut sa caut pe net programul tv (filmul era la tv) ca sa vad cum se numeste. Am luat telefonul lui si dupa ce am gasit ceea ce cautam, m-am gandit sa ma uit putin prin telefon. Am gasit filme porno. Am ramas surpinsa de acest lucru pentru ca el mi-a spus ca nu se uita la asa ceva, si chiar ii critica pe cei care o fac. Bineinteles ca l-am intrebat din nou daca se uita la filme porno si a negat. Apoi i-am zis sa-mi explice ce e cu filmele de pe din telefon si mi-a spus ca asa sunt baietii, ca toti se uita si se masturbeaza, ca e viata lui privata si ca nu ma priveste pe mine ce face el.Mi-a mai spus ca mai bine se masturbeaza decat sa ma insele. Mie nu mi se pare normal asa ceva si nu inteleg de ce s-ar masturba cand noi avem o relatie completa. Si mai ales raspunsurile date de el mi se par aiurea dupa atata timp de relatie. Voi ce parere aveti?

7 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

In primul rand cati ani aveti?
In al doilea rand dupa 3 ani de relatie sincer nu stiu cum rezista tipul ala cu tine laughing)) ca orice baiat normal la cap e logic ca vrea si el sex.
Daca tu nu ii oferi zi mersi ca face asta si nu il tenteaza alte fete laughing)

| anonimg a răspuns:

Critica ta ar fi fost buna daca ar fi fost una constructiva -in sensul de a-l ajuta-, si nu distructiva -aceasta pe care ai folosit-o tu.
Daca poti sa-l ajuti, ajuta-l; dar daca nu poti sa il ajuti, trimite-i un sms de despartire; dar daca-l certi s-a zis cu relatia voastra. Chiar si daca va veti impaca, niciodata nu o sa mai puteti fi apropiati si l-ai pierdut definitiv ca prieten.
Mai departe, ce sa-ti spun: Dumnezeu va binecuvanta doar relatiile acelea in care se traieste dupa voia Lui.

| danay72 a răspuns:

O persoana care minte odata, o va face din nou.Pe situl jw.org sectiunea cupluri poti gasi articole utile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva nu este complet in relatia voastra "completa".
P.S.
Eu ti-as fi dat papucii, daca eram in locul lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O discutie sincera e necesara. Daca are ademenea filmulete pe telefon un motiv tot exista. Nu accepta minciuni in viata ta, de pe acum. Fii desteapta si urmareste-i activitatea pe net cu alta identitate etc. Cel putin vei sti sigur ce ai la usa. Toate cele bune.

| Quassaar a răspuns:

Vezi ce pățești daca te uiți in telefonul iubitului?! Încearcă sa te porți atunci când ești cu el in pat, așa cum fac fetele din filmul respectiv. Fa-i o surpriza si roaga-l sa va uitați împreună la un film pentru adulți. Îti garantez ca va aprecia acest lucru. Si..pana la urma chiar daca se masturbează nu vad care este problema. Toți bărbații o fac indiferent de persoana de lângă ei. Asta nu tine de dragoste sau de cat de "completa" este relația. O facem pur si simplu din placere. Hai..nu mai stresa băiatul si mai bine dă-i o mana de ajutor...hehehe

| jimm999 a răspuns:

E ceva normal in aceea ca baiatul masturbeaza.Toti o fac.Nu e nimic straniu in acest lucru.Zi mersi ca nu-i ca in proverb Daca nu-l *** tu il **** alta.