| ColorfullColors a întrebat:

Aproximativ la ce distanta de vagin se afla himenul?

Răspuns Câştigător
| Adorable a răspuns:

Buna!
Himenul este pozitionat la intrarea in vagin. Se poate chiar vedea daca utilizezi o oglinda. Eventual poti cauta poze oentru a vedea cum arata, insa iti vei da seama daca te uiti!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Himenul se gaseste exact la intrarea in vagin, ca usa unei case. Se vede perfect la exterriorul vulvei, fiind la cativa milimetri (amxim 5) de planul extern al labiilor mari.

| RXN a răspuns:

Himenul se afla,de fapt, exact la intrarea vaginala, deci nu are cum sa fie la o anumita 'distanta' de vagin.

| Narfundo a răspuns:

thinking Aproximativ nu stiutongue. Uita-te la o emisiune care iti detalieaza lucrurile astea pe larg.

| Heath a răspuns:

La doua penisuri jumate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar la intrare, e o membrana ce are fante pentru a permite scurgerea menstrei.