| cripistinna a întrebat:

Unde de afla himenul? Pe unde in vagin este pozitionat?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este exact la intrarea in vagin.

| valy a răspuns:

laughinglaughinglaughingcati ani ai? de pui asfel de intrebari.

| Pho3nix a răspuns:

In gura.

| Victoria a răspuns:

Himenul este o membrana subtire, ce inconjoara sau acopera partial orificiul vaginal. Denumirea de "himen" provine din mitologia greaca, de la zeul nuntilor, Hymenaeus. Acesta era fiul zeitei Venus si al zeului Bachus. Himenul este diferit de la femeie la femeie sau in functie de etapele vietii. Acesta poate avea grosimi si forme diferite, de la cele perfect rotunde, septate sau cibriforme, pana la cazurile in care nu exista niciun fel de orificiu. La fetitele nou-nascute, himenul se prezinta sub forma unei membrane groase, de culoare roz-pal, ce nu indeplineste nicio functie (este pliata si poate chiar sa iasa in afara). Aceasta situatie se mentine in primii 2-4 ani de viata. Pe masura ce fetita va creste si va ajunge la varsta de 5-6 ani, himenul se va subtia, va deveni neted, delicat, sensibil si aproape translucid. In perioada in care va avea prima menstruatie, primul contact sexual sau va deveni preocupata de propria sexualitate, tanara va putea face cunostinta, prin pozitionarea oglinzii in dreptul organului genital, cu propriul ei himen.
http://www.sexpert.ro/......himen.html

| myrazvy a răspuns:

Himenu este protectorul vaginului, il protejeaza impotriva rachetelor laser, dar nu pentru mt timp pentru ca e subtirel

| TipulVerde a răspuns:

Inauntru.

| danielgeo a răspuns:

Urci scarile si vezi undeva pe stanga, hai frate ca esti penibil chiar nu pot sa ma abtin. macar ai mai vazut asa ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Himenul este o parte subtire care se linge cu limba draga