| love you soo much... a întrebat:

La citi centimetri se afla himenul de la vagin?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Himenul se gaseste la intrarea in vagin, e o membrana care acopera intrarea in vgin. Daca te uiti cu oglinda, o sa-l vezi, se gaseste cam la 0, 5 cm de planul labiilor mari.

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este exact în intrarea în vagin.
Nu este la centimetri distanță.
Cu ajutorul unei oglinzi poți vedea membrana himenală.
Pa, pa.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Asa cum a spus si Auran, himenul reprezinta poarta de intrare in vagin.

auran
| auran a răspuns:

Himenul reprezinta practic poarta de intrare...http://bigbossman.uv.ro/dec_askquestion6.jpg

| Encore a răspuns:

Am vazut pe undeva ceva de genul 5 dar nu stiu sigur...

| M.J. a răspuns:

Poi uita-te, masoara si ai sa afli singura

| PauLa.M a răspuns:

In jur de 0.5 din cate stiam

| snepy a răspuns:

Selena daca esti fata de ce nu masori?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Punând această întrebare, denotă faptul că habar nu ai de corpul uman.Acum cu toată această avalanşă de informaţii, să nu cunoşti organele genitale umane, e cam trist. Că altfel aflai că vaginul este un organ al femei, care are forma ca un acordeon, adică are nişte pliuri, unul din aceste pliuri se găseşte la intrare şi formează himenul. Ia un atlas de anatomie umană şi studiază!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este la intrarea in vagin, chiar acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://209.85.135.132/......tp?/search