| smilesandtears a întrebat:

La cati centrimetri de intrarea in vagin se afla himenul?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poftim?
La maxim 5 milimetri! Este chiar la intrare!
Pa, pa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Himenul se află la intrarea în vagin ( NU în interiorul vaginului ) - vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657

Toate cele bune.

| drogh a răspuns:

Himenul se află chiar la intrarea în vagin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Se afla la intrarea in vagin.
Te pup!

| τττ a răspuns:

Buna!
Himenul este o membrana exterioara. Deci, nu se afla la o distanta de intrarea in vagin, ci exact la intrare. Imediat la deschiderea labiilor mici, este himenul. Din cauza ca este doar o pielita ( elastica uneori ) care se intinde si este impinsa inauntru inainte de a se rupe, se creeaza confuzia ca ai putea penetra vaginul o distanta de x cm pana a ajunge la himen. Nu e asa!
Se afla exact la intrare in vagin!
Pa, pa!

| Lioиeѕѕ a răspuns:

Exact la intrare. Nu ai cum sa nu dai de ellaughing