| 247 a întrebat:

Ar fi aiurea sa-i spun unei fete ca vreau sa imi petrec putin timp doar cu ea?
Vorbim destul de mult pe net si iesim mai mereu cu un grup de prieteni, dar atunci cand iesim si suntem mai multi, eu cu ea nu prea vorbesc, adica doar chestii minore...

Simt ca trebuie sa petrec mai mult timp cu ea, imi e sa nu inteleaga gresit.

17 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se pare ca nu te prea intereseaza, daca atunci cand iesi cu grupul, tot pe ceilalti ii preferi, nu pe ea.
In cazul asta, spune-i adeavarul!

| 247 explică (pentru Violleta2022):

Nu ma prea intereseaza? Ma simt tot mai atras de ea, dar ea e cea care are o atitudine diferita(mai respingatoare) cand iesim... cand vorbim prin mesaje sau wapp zici ca e iubita mea si in realitate... straight face

Stiu ca place pe cineva, d-asta imi e teama sa nu interpreteze gresit, adica as cam vrea sa fiu cu ea, dar ma multumesc si doar sa imi fie o buna prietena, adica simt ca e o persoana pe care o vreau pe viata prin preajma mea.

| Violleta2022 a răspuns (pentru 247):

In cazul astam, ca lucrurile sa fie clare, fara pic de confuzie, vorbeste deschis cu eam cand sunteti doar voi doi si intreab-o daca vrea sa fie prietena ta.
Posibil ca ea sa intrepreteze atitudinea ta total diferit, cum am vazut-o si eu...
Invata sa fii mai indraznet, pana nu-ti fura altul fata, ca ramai cu buzele umflate, mai ales daca iti place de fatuca aia.

| 247 explică (pentru Violleta2022):

Prea direct s-o intreb, simt ca n-o sa vrea, dupa ce se va intampla? nu va mai vorbi cu mine? as fi distrus

| LoveSleep a răspuns:

Invit-o în oraș, doar pe ea.

| PersonajFictiv a răspuns:

Pai trebuie sa iti iei inima in dinti cu tot cu artere sa-i zici lui gagica'ta ca vrei sa stai mai mult cu ea sau ce?
Daca vrei asta,cere asta de la ea.
Spune-i ca simti uneori sa fii doar tu cu ea,vrei sa fii doar tu cu ea mai mult timp si aia e.
E ceva normal, stai linistit, ce ar putea intelge gresit? thinking
Daca e anormala, da, o sa inteleaga gresit, depinde de ea.

| 247 explică (pentru PersonajFictiv):

Nu e iubita mea, asta e problema laughing)

| PersonajFictiv a răspuns (pentru 247):

Ti-e iti place de ea, ce ar putea sa inteleaga gresit?
Cred ca tu ascunzi asta si de tine, ca iti place de ea.

| 247 explică (pentru PersonajFictiv):

Da, adevarat
ma cam mint ca pot sa fiu doar prieten cu ea
stiu ca ii place de altul si ala nu o place, e cam in aceeasi situatie in care sunt eu cu ea laughing)
adica ea cred ca si-a dat seama ca o plac...

| PersonajFictiv a răspuns (pentru 247):

Timpul trece, ori cu ea, ori fara ea ori cu alta.
Tu alegi daca o sa iti pierzi timpul sau o sa fie in favoarea ta.
In situatia asta cam pare ca o s-a cam suferi, pentru ca tu o sa te gandesti la ea iar ea la altul.
Daca te-a placut candva si nu mai simte acum pentru ca nu ai facut tu ceva (sau ea, ca poate si ea sa faca ceva ), poate ca mai ai o sansa, dar daca nu i-a placut niciodata de tine, de cat timp te cunoaste si a ajuns sa te considere amic, nu cred ca mai ai sanse.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Autocorect-ul TPU corecteaza unde nu trebuie, ce sa faci.
sa*, etc.

| 247 explică (pentru PersonajFictiv):

Nu stiu, simt ca i-a placut candva de mine
acum simt ca pierd timpul, dar mi se pare ca am mers si prea departe, as suferi enorm sa renunt

| FaraNumePls a răspuns:

Spune-i că vrei să ieși cu ea și să vorbiți intre patru ochi :-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omule nu o lua prea tare prin mesaje, deoarece nu este realitatea si cu cat vorbesti mai mult prin mesaje cu atat o sa pari mai plictisitor cand te intalnesti, vorbeste scurt si la obiect doar despre cand va mai vedeti, nu ii mai scrie prea mult.
Daca vrei sa te apropii mai mult de ea, incearca sa iesiti mai putine persoane, la o cafea, film, sau daca iti place tie ceva invita pe ea si niste prieteni.
Sau daca esti mai curajos o poti suna o data si sa o inviti la o intalnire doar voi doi, dar nu o mai contacta prin mesaje dupa sau telefonic, deoarece pari disperat si stai linistit ca sunt zeci de tipi care fac acelasi lucru ca tine. Tu nu cred ca vrei sa fi unul dintre ei

| Raniaa a răspuns:

Doar, spune-i!

| Vendrina a răspuns:

Ai curaj. Daca simti ceva pentru ea, spune-i.

| Helenaisdrug a răspuns:

Te-ai gandit sa incerci sa bei axion cu cola?