| bluesky a întrebat:

Ar putea sa functioneze o relatie intre colegi de clasa (15 ani)?

Răspuns Câştigător
| bobo_5362 a răspuns:

De ce nu? Eu sunt cu colega mea de clstongue si e marfa adica o iubesc ma iubeste... ce ar putea sa mearga rau?!? stai linistita o sa functioneze si la tine
Mult noroc!winking

24 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, daca exista iubire intre voi, normal ca se poate, inca e bine ca va vedeti des, varsta nu conteazahappy... faza nasoala ar fi daca va despartiti e cam greu sa uiti fiind aproape de persoana iubita stiu cum e sa fi despartit de fostul si sa il vezi des, dar oricum daca va iubiti ar fi pacat sa nu fiti impreuna, asa ca intre colegi e bine ca va vedeti des, va ajutati la teme, la teste, copiati impreunahee hee, va distrati impreuna, deci e ok.

| Anca a răspuns:

Sigur ca da. De ce nu ar putea?!

| Anca a răspuns:

@monyk ...si eu mi-am pus intrebarea : Cum o sa fie daca ne despartim din alte cauze decat de comun acord.
Eu m-am despartit de majoritatea pana acum de comun acord, cu mici exceptii.
Si sincer daca stau sa ma gandesc : Ar fii destul de nasol sa ne despartim ...pentru ca ne vom vedea minim 6 ore in fiecare zi vrem nu vrem fiind colegi de grupa. si inca multi ani...
Mi-e un pic groaza...de finalul relatiei asteia big grin big grin big grin ( Dar nu ma gandesc la final d p acum.)

cami
| cami a răspuns:

Adica in clasa a 9-a? Genul asta de relatie e ori, ori. Gandeste-te bine, ai 4 ani inainte. Poate ca el te vede intr-un fel, colegul in altul, poate ca-l influenteaza, poate ca nu. Oricum e la extreme relatie, ori risti si castigi, ori te bagi si iesi sifonata.

| butt3rfly16 a răspuns:

Bineinteles, atata timp cat exista sentimente si o atractie intre cei 2...doar ca trebuie sa fim realisti si la un moment dat o sa vina si momentul despartirii, iar daca atunci ink mai sunt colegi, relatia lor de amicitie s-ar putea sa se raceask si sa nu mai fie ca inainte, dar asta nu se intampla in toate cazurilehappy. Bafta!

| bluesky explică:

@Iri, laughing am vazut si eu intrebarea aia si am ramas, uimita e putin spus...nici nu am cuvinte...

| bluesky explică:

@aberu, nu se pune problema sexului, sunt de aceeasi parere cu tine!

| ShineMe a răspuns:

Normal.Si @rontzi are foarte mare dreptate.Mai ales la 15 ani toata lumea o sa comenteze o sa bage tot felul de stramne. Dar nu le baga in seamawinkingDaca exista iubire intre voi doi nu inteleg dc sa nu mearga
Oricum.Succes

| stweety10 a răspuns:

Sincer... nu prea cred.Nu vreau sa te descurajez dar am vazut multe relatii esuate din cauza asta. Pentru faptul ca dupa ce aflau colegii nu aveau altceva de facut decat sa faca glume proaste pe seama lor. Dar eu zic ca daca rezistati la inceput o sa fie totul bine. O sa se plictiseasca de comentarii de prost gust si o sa inteleaga ca voi va iubiti...bine asta daca nu o sa va certati din alte motive. Eu va urez bafta happy

| Lora_6439 a răspuns:

Atata timp cat nu dati importanta vorbelor aruncate de ceilalti, se poate happy

| daniella_4528 a răspuns:

Desigur.Cum asa sa nu existe, dragostea e mai presus decit vb celorlalti colegi.Incercati sa nu trageti atentia la vb lor si poate relatia voastra va dura mult

| aberu a răspuns:

DA, bineinteles, insa nu relatie de sex ca sunteti prea tineri si aveti 90% sanse sunt c-o sa regreti. sper ca sunteti o exceptie.

| iri a răspuns:

De ce nu? Daca functioneaza intre o fata de 11 ani si un barbat de 28 de ani. http://www.tpu.ro/......rmal-fara/

| MiSskAt-xx a răspuns:

Eu am avut o relatie cu unul din colegii mei si a fost de durata. Bineinteles ca au fost foarte multi care au incercat sa ne desparta. Insa noi nu am bagat de seama si chiar am tinut foarte mult la relatia noastra. Cand ne-am despartit, noi inca tineam unul la altul dar nu ne-am impacat pentru ca deja ma saturasem de gura lumii si am incercat sa ascundem unul de celalalt ca inca nu ne-am uitat. Acum insa ma inteleg bine cu el si am ramas colega lui favorita.laughing

| T30D0RA a răspuns:

Ar putea sa mearga. Pe mine nu ma tenteaza, sincer.

| Lumynyzza a răspuns:

Da daca va placeti amandoi.

| Lumynyzza a răspuns:

Da.

| Ingerash Tsacanit a răspuns:

Cred ca da.

| Theodora a răspuns:

Sincer? Da... dar nu ar trebui sa va grabiti pentru ca din 2-3 pupapuri deja va plictisiti unul de altul. E ca un joc, daca lasi sa treaca putin timp, acest joc o sa va apropie si mai mult.Trebuie sa va cunoasteti mai bine.Iti zic din propria experienta.Gandeste-te de 2 ori inainte sa faci un pas.

| Helene a răspuns:

Normal. Daca va iubiti, da, si trebuie sa inchideti ochii la vorbele aruncate
de gelosi.Intre doi colegi...mmm...si eu sunt cu un coleg. da poate sa functioneze fff bine, va vedeti mereu.

| Anaaaaa a răspuns:

Sincer. eu cred ca ar putea functiona, atata timp cat nu ascultati parerile celorlalti.pana la urma."oamenii nepasatori dau sfaturi de c***t.". eu zic ca ar trebui sa incerci.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si cred ca e f bine, pentru ca asa veti reusi sa va cunoasteti f bine, fiind mereu impreuna.Sa stii ca e un avantaj.Suna bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am fost cu un coleg de clasa. si a fost super. dar de comun acord am hotarat sa nu le spunem la ceilalti colegi ca vor interveni discutii si apropouri. iar dupa ce ne-am despartit sincer la inceput imi era greu sa-l vad in clasa. dar appoi m-am obisnuit si am impresia ca inca il plac si as vrea sa mai fiu cu eldar nu cred ca si el vrea

| deea3d a răspuns:

Da, se poate.am.fost.2 ani cu un coleg de clasa.au.fost.parti.bune.si.rele.Cand.s-a "maturizat"(clasa a 10) a ne-am desparitit si a fost cu alte colege.bagam mana in foc ca nuface asta. l-am iertat si am ajuns pana la 2 ani si ceva. m-a iubit.acum stam in aceeasi banca din pacate, dar suntem despartiti.ca sa mearga trebuie sa fii foarte inteligenta, sa nu fii geloasa si sa il lasi sa respire