| tcandrei a întrebat:

Are ceva daca ma combin cu una de alta religie(pocaita)? eu sunt crestin...

14 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Daca pe voi doi nu va deranjeaza, nu vad care ar fi problema!

lolita
| lolita a răspuns:

Nu este nici o problema atata timp nu vrei sa faci sex. pocaitii nu fac dragoste decat dupa casatorie. si nici nu te pot intalni singur cu ea, trebuie sa mai fie cineva din familie sau prieteni. regulile astea...

| Monica a răspuns:

Atâta timp cât vă iubiţi, nu este absolut nimic. Voi contaţi.
Nu trebuie să ţineţi cont de părerile oamenilor.Lumea este rea.
Atâta timp căt există iubire, afecţiune, încredere şi respect, totul va decurge bine!
Succes!

| anonimaa a răspuns:

Buna.
mie mi s-a intamplat sa ma indragostesc d un baiat care era pocait insa noroc ca mi-a trecut repede.
nu cred ca are ceva insa mai bine lasa. ei au religia lor, adunarile lor si poate seara ve'i vrea sa iesi cu ea si iti va zice NU pentru ca trebuie sa mearga la adunare la fel ca restul.
sincera sa fiu... e cam complicata o relatie de acest gen. am auzit ca sunt destul de stricti si nu prea te va lasa sa pui mana pe ea deci, s'ar putea sa cedezi, dorind ceva mai multa actiune.
daca dragostea ei exista si iti va fi suficienta, multa bafta!
xoxo

| Lora a răspuns:

Nu e nici o problema eu sunt ortodoxa iar iubitul meu e catolic si suntem impreuna de 4 ani, iar de iubit ne iubim mai mult decat la inceput

| Sexygirl2000LOVE a răspuns:

Nu are nimic nu religia e imnportanta intr-o relatie primul lucru e dragoste si apoi religia

| Cristyn a răspuns:

Este pendicostala, nu poti sa-i sp., si religia aceasta este crestina.Si nu, nu e nimk rau in a te combina cu ea... poate asa mai inveti si tu cate ceva despre ce inseamna a fi crestin.

| oana_9912 a răspuns:

Eu sunt de parere ca nu este nicio problema daca te combini cu o persana de alta religie.in fond sentimentele sunt mai importante, ca na doar nu va casatoriti...hee hee succesbatting eyelashes

Răspuns utilizator avertizat
| gsmro a răspuns:

Cat timp va iubiti si va intelegeti nu e ABSOLUT NICIO problema...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crestina e si ea, poate vrei sa spui ca tu esti ortodox. Nu are nimic daca te "combini" cu ea, doar trebuie sa fi constient ca in general, pocaitele(daca e intr-adevar pocaita, si nu penticostala), dedica foarte mult timp bisericii si lui Dumnezeu, deci sa nu te astepti din partea ei la sex si alte fantezii d-ale tale, eventual daaca o iei de sotie, si aia daca te treci la religia ei. Daca este o pocaita mai 'flusturatica' e ok.

Baftaaa`!:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are nimica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenul meu este pocait. Suntem de jumatate de an e perfect normal. Eu sunt ortodoxa dar vreau sa ma trec de religa lui sa fac acest pas, acel botez si sa fiu toata a lui. Are si surori si sunt foarte de gasca. uneori mai merem in cluburi. Ei dupa ce se casatorec formeaza unu. Nu ca noi2.Sunt foarte de treaba si se ajuta intre ei. Ei nu se protejeaza cand o fac. daca ar face-o ar insemna ca ar omora acel copil si ar fi pacat. Nu am facut-o cu el pana acum as vrea sa fac chestia asta inainte sau dupa ce imi iau acel botez. Nu e mare diferenta... nu ai dc sa iti faci grijiwinking mult succes:*