| zxzx a întrebat:

Are cineva probleme cu lubrifierea prezervativelor Durex? Parca nu au lubrifiant aproape deloc, de la jumatatea penisului nu mai merg rulate. Exista varianta sa imi trebuiasca mai largi, dar nu cred. Ce tip folositi de la Durex?
Daca ziceti din auzite de la prietenul care stie de la ma'sa nu mai ziceti.

4 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

Nu stii tu sa il rulezi laughing

| zxzx explică (pentru Purec):

Da, e si greu sa iti dai seama cum.

| Purec a răspuns (pentru zxzx):

Nu are cum sa fie prea stramt happy Ori nu stii tu sa il rulezi, ori nu esti destul de excitat cand incerci sa il rulezi, ori esti tu prea dotat. ia-ti Durex Comfort XL, e cutia aia mov tongue

| Valyvly a răspuns:

Eu folosesc Ultra Thin. Sunt foarte subtiri(placere mai mare). Cu prezervativele Durex nu am intampinat probleme la introducere.

Deci.tu nu le poti rula mai mult de jumatate ca nu il intinzi cat trebuie, motiv pentru care apar "suprapunerile" care nu mai permit rularea inelului.
Data viitoare incearca sa il intinzi mai bine si cand rulezi...ruleaza din ambele parti(cu ambele maini). Daca nu reusesti, incearca prezervativele
Durex Extra Safe. Se ruleaza cel mai usor, ele fiind mai groase.