| ColaCola a întrebat:

As avea nevoie de voi TPU crying. Asa cum a inceput frumoasa mea poveste de dragoste asa s-a si terminat.Sufar in continuu. L-am iubit enorm, il iubesc dar nu ii mai pot da sanse.Azi dimineata pana sa ajung la scoala am plans in continuu, l-am zarit pe el si am sarit in bratele lui si plangeam cu foc si m-a sarutat pe frunte si imi zicea ca va fi bine, ca se va schimba, m-a sarutat si apoi am plecat amandoi la scoala.La pranz nici macar nu i-am vorbit, facusem o greseala dimineata.Il iubesc dar nu mai pot oferi sanse, mi-a gresit. M-a umilit, m-a facut sa ma simt oribil de multe ori. Dar pe langa astea m-a facut sa fiu cea mai fericita, imi arata dragostea.
Uneori cand nu e sa mearga chiar nu merge.Nu mai pot sa ofer nimic, m-a facut rece. Vreau doar sa il uit, sa merg mai departe dar ma tine el in trecut pentru ca il iubesc, cu toata inima mea! Ce sa fac sa trec peste.
Eu am ales drumul asta crezand ca imi va fi bine fara el dar m-am inselat, pentru ca am considerat ca mi-a gresit prea mult.Am avut un an jumatate frumos impreuna, ne-am iubit si in continuare ne iubim dar eu nu mai sunt in stare sa-l iert. Ce pot sa fac TPU? Ce pot sa fac sa trec peste?crying(

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Stii,este decizia ta si numai a ta.
Si,se pare,e o decizie corecta,pentru ca prea multe greseli intr-o relatie,impun o singura concluzie:relatia in sine e o greseala.
Suferi acum, dar vei gasi modul in care vei putea trece peste. Putem noi sa te sfatuim o mie si una de cai si metode, calea ti-o vei gasi singura si nici unul din noi nu simte ce simti tu.Asa ca, tu vei gasi puterea sa faci asta!
Si-ti doresc sa fii foarte puternica!

| ASIGURATORUL a răspuns:

Depinde ce intelegi tu prin "cea mai fericita, imi arata dragostea". Daca te referi strict la latura intima poate esti fericita, dar din pacate intr-o relatie nu e suficient.Sunt 2 chestiuni care nu prea stau una fara alta., trebuie sa mai va si intelegeti. Depinde acum cat de grav ti-a gresit si de cate ori mai poti sa il ierti.Gandeste-te ca daca acum iti face asa si nu se schimba, e greu sa il mai schimbi dupa cativa ani. Daca ti-a prins punctul sensibil ca il vei ierta de fiecare data, va face in continuare ca si pana acum.Trebuie sa fii mai hotarata in deciziile pe cale le iei si sa nu mai revii de fiecare data sa il ierti.Succes!

| ColaCola explică (pentru ASIGURATORUL):

Cata dreptate poti avea.crying.O sa am nevoie sa fiu mai hotarata.De gresit mi-a grsit de multe ori cu aceeasi chestie si mereu l-am iertat.Imi pare rau ca nu a fost sa fie si ca ne iubim dar nu exista intelegerecrying

| Roo a răspuns:

Buna. fii tare si nu dispera! orice sut in fund e un pas in fatawinkingnu stiu daca il mai iubesti sau este doar faptul ca te-ai obisnuit cu el. oricum, un lucru e cert-tu decizi cand nu mai esti dispusa sa suferi din cauza luihappy si ca sa-ti fie mai usor sa treci peste, fa-ti prieteni noi, distreaza-te si nu sta singura.gaseste-ti o ocupatie, cv. n-o sa fie usor, dar daca ai putina incredere in tine poti sa treci peste el. mult succes :*

| zNCrys a răspuns:

Daca tu consideri ca este bine sa treci peste si sa uiti de el incearca sa rupi orice contact, sa il vezi cat mai putin si sa iti faci multi prieteni(fete si baieti) noi ca sa te tii tot timpul ocupata.

| cocolinoung a răspuns:

Timpul videca orice rana!

| AndreeaAS a răspuns:

Nu il lasa in urma! Mai bine ii spui ca nu poti sa mai fi cu el pentru ca te-a facut sa suferi dar i-ai mai da o sansa daca s-ar schimba.Insa daca continua sa faca ce a facut inainte cauta pe altcineva. Spune-i ca nu mai poti sa fi cu el, ca ti-a facut prea multe.Si daca vei gasi o alta persoana pe acesta il vei uita.

| Mihaellla a răspuns:

Buna :* pai. daca voi 2 ati petrecut 2 ani jumatate impreuna :-s, si inca il mai iubesti, mai bine vorbeste cu el si intreaba-l daca mai tine la tine sau daca te mai iubeste :* mai bine, daca crezi ca asta ari fii mai bine pentru amandoi sa renuntati la dragostetea voastra poti sa faci cum vrei, dar mai bine iarta-l, pentru ca mii s-a intamplat si mie sa iubesc cu adevarat si iertarea este primul pas carte fericire dar daca vrei sa vorbesti cu mine mai multe id-ul meu este: o_lume_ciocolata :* mai vorbim acolo love struck

pa :*