Întrebare recomandată | dany5555 a întrebat:

Sunt cu un tip de un an si jumatate - doi. Am fost 2 luni impreuna, amandoi incercand sa ne facem fostii gelosi, dar incet incet ne-am apropiat mult. Si cand ne era lumea mai draga. eu a trebuit sa ma mut in Italia. Ne-am despartit, crezand ca asa e mai bine. Dupa ceva timp ne-am intors unul la celalalt. convinsi ca ne iubim cu adevarat. acolo a inceput si relatia noastra la distanta. A fost extrem de greu, dar ne-am descurcat si iubit. Au fost si certuri dar am trecut peste.
El e un tip foarte gelos si din cauza certurilor tot mai multe, a ajuns sa isi piarda increderea in mine, pana cand si-a pierdut-o de tot. Am fost despartiti.el a fost cu alte fete. doar de fatada, cate 2-3 zile. Prietenii imi spuneau mereu ca abia de se saluta cand se vad. era totul de fatada, dar eu nu stiam. Se comporta cu mine intr-un mod oribil. Dar, el a fost baiatul care m-a ajutat, sustinut.e pur si simplu iubitul perfect, din toate punctele de vedere. Am inflorit cat am fost cu el. Din toate puntele de vedere. A avut grija sa imi corecteze si sa ma ajute sa trec de orice problema posibila. Am devenit alt om mai bun.
Am fost 3 luni acasa, in vacanta de vara. Bineinteles. nici acolo nu au disparut certurile...am fost despartiti de cateva ori pentru tot ce el nu putea uita din trecut. Chiar a suferit mult. era distrus. de multe ori simteam ca il distrug
In cele din urma, in ultima zi, am reusit sa ma apropii de el. dar, am si plecat clar cu o tema inapoi in Italia. Am stat o luna, m-am gandit, am facut tot posibilul si l-am adus inapoi. Acum problema este ca eu niciodata nu m-am implicat mult in relatia asta, l-am lasat pe el sa domine, sa inceapa tot. Pana si cel mai mic gest nou, el l-a facut si m-a dus pe mine si relatia asta mai departe. s-a simtit ingrozitor din cauza mea. Nici macar o data nu mi-a gresit. Iar eu, l-am distrus.
Am fost diagnosticata cu hipertiroidie apoi..care a cam explicat tot comportamentul meu, tot. Acum, el simte ca ma folosesc de lucrul asta ca sa ma scuz pentru tot ce am facut si sa il am alaturi.
Tot ce vreau este sa il fac sa ma ierte pentru absolut tot si sa stiu sa merg mai departe, sa domin in relatia asta. sa fiu ceea ce merita, vreau sa ii ofer totul, sa o iau de la capat, sa il fac sa ma creada
Il iubesc si ma iubeste cu adevarat si mi-a demonstrat lucrul asta in toate modurile posibile. Acum e datoria mea sa fac ceva, sa demonstrez ceva (am incercat de multe ori..am avut sute de sanse, le-am irosit) Ajutati-ma va rog
Multumesc mult

Răspuns Câştigător
| Aleqa a răspuns:

Parerea mea e ca faptul e consumat.
Dar, eh. Viata are urcusuri si coborasuri. As zice sa incerci sa faci tot ce a facut si el. In vacanta de iarna, vin-o in Romania si ofera-i toata atentia ta, iubeste-l cu vorbe si mangaieri, dezmiarda-l cu saruturi si imbratisari, sopteste-i la ureche ca il iubesti si ca nu vrei sa-l pierzi. In fiecare seara, spune-i "te iubesc" si "noapte buna".
Ii poti demonstra ca il iubesti si daca incerci sa-l faci fericit, asa cum poti tu. Da-i sfaturi, alinta-l, IUBESTE-L ca asta vrea si el.
Il faci sa te creada daca nu-l vei mai face sa sufere. Asta se intampla cand ii oferi atentie doar lui si toata iubirea ta o pui in mainile sale.
Cand viata iti da lamai, faci limonada. Numai iti irosi nici o sansa la fericire alaturi de el daca stii sigur ca e perfect pentru tine si daca stii si ca il iubesti cu adevarat.
O sa vezi ca totul va fi bine daca vei crede in relatia voastra tot timpul. Usor, usor, ii vei castiga iar atentia si increderea. Nu cred ca sta cu tine doar de ochii lumii. Sigur te iubeste si nu vrea sa te piarda.
Ai grija de tine si bafta cu el, sper sa reusesti sa fii fericita alaturi de el.

5 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Nu-i nimic pierdut. nu se stie niciodata ce-ti rezerva viata. Necunoscute sunt caile Domnului. Eu zic sa-i demonstrezi pentru ultima data printr-un gest definitoriu cat inseamna pentru tine. poate va trece peste tot si va fi bine. Multa bafta

| stresulicy a răspuns:

Am citit ultima ta intrebare si oarecum m-am regasit in ea, sincer imi pare foarte rau stiu sentimentul ce il simti *chiar daca sunt baiat am plans de 2 ori dupa ea*..probabil te intrebi de ce-ti spun asta, sincer nu stiu nici eu dar totu-si iti spun si te-as ruga sa-mi lasi un id, fb ceva ti-as fi recunoscator.

| neutrino a răspuns:

Sunt oameni mai in varsta care atunci cand vad sau/si aud asemenea perle zic : Vai de capul tau!

| bogdandinro a răspuns:

Incearca sa rezumezi cea ce scrii stiu ca e important dar e greu sa citesti atat

| swordfish a răspuns:

Scuze de intrebare dar ce este si cu ce te afecteaza aceasta boala hipertiroidia?
pentru ca am dat search pe google si nu prea mi-a explicat in termeni simpli, parca era alta limba laughing