| anonim_4396 a întrebat:

As avea o curiozitate daca o fata se masturbeaza in afara vaginului si ii curge sange se dezvirgineaza?

Răspuns Câştigător
| raspunz a răspuns:

Daca o fata se masturbeaza fara sa penetreze vaginul atunci nu ar trebui sa fie lezat himenul deci este in continuare "virgina". Himenul se poate rupe in urma unui conract sexual, sau la anumite miscari de genul celor din gimnastica, accidental. Din intrebare insa nu inteleg de unde ar putea sa ii curga sangele.

| Alexandra1114 a răspuns (pentru raspunz):

Pai asta nu inteleg nici eu ea mi-a spus ca s-a masturbat la clitoris si i-a curs sange nu inteleg de unde? thinking mia este virgina sau nu?

| raspunz a răspuns (pentru Alexandra1114):

Ar mai fi o varianta, să se fi masturbat și să fi avut orgasm, ceea ce putea să producă niște contracții uterine, care să desprindă mucoasa uterină pregătită pentu menstruație și astfel să aibă o scurgere cu câteva picături de sânge cu o zi mai devreme decât menstuația normală. Dar e puțin probabil. Spune-i însă așa: câtă vreme nu i-a fost penterat vaginul din punct de vedere anatomic este virgină (himenul este intact și se poate vedea la un control ginecologic), chiar dacă s-a masturbat sau a făcut sex oral.

8 răspunsuri:
| jasmine11 a răspuns:

Dar de unde i-a curs sange? si cum adica in afara vaginului, numai la clitoris se poate masturba, in afara vaginului, si nu ar pati nimic, ar ramane tot virginabig grin

| sylar2007 a răspuns:

Poate te-ai zgariat cu unghiile

| EvaLove a răspuns:

Probabil i-a venit ciclul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu. poti sa iti bagi inauntru si obiecte dure ca nu se intampla nimic

| Alexandra1114 a răspuns:

Pai asta nu inteleg nici eu ea mi-a spus ca s-a masturbat la clitoris si i-a curs sange nu inteleg de unde?thinking mia este virgina sau nu?

| Alexandra1114 a răspuns:

Multumesc:* raspunzatorul ai explicatii foarte bune