| ingerassecret a întrebat:

As avea si eu nevoie de niste sfaturi de la voi sad
De o luna jumate ma impacasem cu fostul meu prieten.Totul era frumos, ne intelegeam bine, chiar am crezut ca s-a schimbat si ne va fi bine...insa nu a fost asa.Acum 2 zile am vorbit cu el,mi-a spus ca ma iubeste,insa aseara mi-a spus ca vrea sa ne despartim pentru ca a spus ca sa impacat cu mine sa vada daca ii revine iubirea fata de mine,si ca in acest momente jumate din inima lui ma iubeste,jumate nu.sad, ca eu merit ceva mai bun pentru mine, ca el nu era destul de bun pentru minesad. Cred ca a fost cea mai trista seara pentru mine.Am incercat sa vorbesc cu el,dar degeaba nu ii pot schimba decizia oricat de mult mi-as dori eusad.
El era totul pentru mine si fara el parca nu sunt eu sad.A fost primea mea iubire, primul care m-a invatat sa iubesc cu adevarat, si sa fiu fericita din sufletsad.
Ce credeti voi daca acum 2 zile mi-a spus ca ma iubeste, iar aseara ca jumate din inima ma iubeste, jumate nusad. Oare ce sa inteleg?
Mi-a cerut sa ramanem prieteni insa eu nu i-am spus nimic. Oare ar fi bine sa ramanem prieteni? as face bine?
Cum as putea sa trec peste toare acestea? de aseara plang intr-una si numai imi revinsad
Chiar am nevoie de sfaturile voastre!

3 răspunsuri:
| NnDWtf a răspuns:

Ti-a spus ca meriti ceva mai bun ca el pentru simplul fapt ca vrea sa ramaneti doar prieteni. Nu cred ca te iubeste, ti-a spus asta sa te consoleze.
Ca sa treci peste si sa nu te mai gandesti la el iesi cu prietenii afara, distreaza-te.

Răspuns utilizator avertizat
| SisMusic a răspuns:

Cel mai sigur este ca are pe altcineva(poate ma insel)si a vrut doar sa i faca pe cealalta partenera a sa geloasa!
Sau poate chiar tine prea mult la tine si nu se considera suficient de bun incat sa iti ofere toata dragostea lui(e mai putin probabil)!
In legatura cererea lui de a ramane amici eu nu cred ca ar fi foarte bine pentru tine deoarece o sa suferi din ce in ce mai mult cu cat o sa il vezi!
In legatura cu starea ta cel mai bine ar fi sa incerci sa il uiti si sa iti vezi de viata! Incearca sa iesi cu prieteni prin oras fa-ti timp si pentru altceva m-a placut nu doar pentru plans!
Asta eu fost sfaturile mele!
Bafta in continuare!winking