| ingerassecret a întrebat:

Cat de nedreapta poate fi uneori viata, iti da totul, iar intr-o secunda te lasa fara nimic sad
Ma impacasem de ceva timp cu fostul meu prieten.Totul era atat de bine si de frumos intre noi.Se purta frumos cu mine.Credeam ca totul va fi bine intr-un final si pentru mine, insa nu stiam ce avea sa urmeze...acum cateva zile mi-a spus ca ma iubeste si a 3 zi mi-a spus cand am iesit afara, ca si-a facut prietena de 2 saptamani,adica in timp ce era cu mine statea si cu fata aia sadsi ca sa imi vad de drumul meu.I-am cerut explicatii,l-am intrebat de ce a facut asta,i-am spus daca i se pare frumos gestul lui si el a spus ca nu este.Mi-a cerut iertare dar i-am spus ca niciodata nu il pot ierta,o greseala ca asta nu se poate uita atat de usor.Mi-a cerut sa ramanem prieteni, nici nu i-am mai raspuns la intrebarea asta...
A fost prima mea iubire.Am fost 2 ani si jumate impreuna sad.
Ma doare ce a facut, ma doare cand iese pe afara si vorbeste cu toti despre prietena lui.Ma doare cand vad poze cu ei, cand vorbesc la telefon pe afara s-au prin mesaje.Ma doare sad
Noi aveam un parculet care mergeam mereu cand eram impreuna, acolo ne simteam cel mai bine.Astazi cand am fost in acel parculet m-am simtit atat de singura.Stateam pe banca in care stateam eu cu el si ma intrebam de ce a facut asta sad
Numai imi revin sad.Imi este dor de el,de tot ce faceam impreuna sad.
Cand ma gandesc ca acum tine pe alta in brate in locul meu, imi vine sa mor sad
Credeti ca va regreta intr-o buna zi ceea ce a facut?
Cum sa trec mai usor peste asta? cum sa il uit? cum sa fac sa imi fie mai bine?
Chiar am nevoie de niste sfaturi de la voi sad

4 răspunsuri:
| LoveUbutUdontCare a răspuns:

Am gtrecut si eu prin asta, prima dezamagire in dragoste e groaznica...stiu cum e. Eu am stat un an jumate cu un baiat, si ne-am despartit (ce edrept nu mi-a facut chestia asta ca la tine, dar oricum si el acum vorbeste cu alta fata), si e groaznic sentimentul. Trebuie sa realizezi tu asta, ca nu e bun pentru tine, si ca un om care iubeste nu poate face asa ceva. E f urat, dar adevarat...in ziua de azi din pacate asa le trece altora iubirea, de azi pe maine. Nu iti mai face rau singura mergand in locuri unde mergeai cu el, nu te mai gandi "ce frumos a fost", acum meriti sa reflectezi la ceea ce meriti tu! Stiu ca pare imposibil, dar cu timpul vei vedea ca e mai usorwinking Oamenii se schimba, chiar daca noi ramanem la fel, trebuie sa inveti sa fii puternica fara el, sa vrbsti si tu cu persoane noi, sa faci orice altceva ce iti place. El nu te poate face fericita deci nu are rost sa iti doresti sa mai fii cu el. Gandeste-te ca iubirea adevarata dureaza o viata, si faci orice pentru persoana iubita, nu pleci la alta! Capul sus. Si roaga-te. O sa iti fie bine!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Du-te la biserica; de unde stii ca te merita?

| AndyLavy a răspuns:

Intr-o zi, peste luni, ani, cine stie, il vei uita, de fapt nu il vei uita, doar pur si simplu vei fii indiferenta atunci cand iti vei aminti de clipele cu el.prima iubire nu se uita, nu poti uita ceva ce ai trait, raman amintiri, insa sentimentele cu timpul dispar, si intr-o zi vei intalni o alta persoana care te va face sa zambesti si sa iubesti si asa mai departe.
Ceea ce simti tu nu trece, nu va trece azi maine sau peste ceva zile.dar in timp te vei simti mai bine.
Nu stiu daca cineva iti poate spune ce si cum sa faci sa uiti o persoana, nu exista asa ceva, nu avem cum..ca asa ar fi foarte simplua si nimeni nu ar mai suferi.
Gaseste ceva care sa iti ocupe timpul, sa fii distrasa, sa nu ai timp sa te gandesti prea mult la el.Si daca iti face rau, nu mai merge acolo unde ai fost cu el.

| Lorena7712 a răspuns:

Buna.
Uita-l! Nu sta si suferi ca o proasta! ( scuza-ma pentru expresia folosita big grin ). Am fost si eu in situatia ta cand stateam ca o idioata singura si ma intrebam de ce mi se intampla toate astea! Dar am realizat un lucru : poti sa mori de durere caci lui oricum nu-i va pasa si n-o sa vina la tine si o sa zica " Hai sa o luam de la zero ". Nu poti sa treci asa usor peste tot; e prima iubire si nu se uita niciodata chiar daca nu va mai durea. Ranile se vor inchide cu greu, dar se vor inchide daca si tu vrei asta. Incearca sa-ti ocupi timpul cu ceva si sa eviti locurile in care stateati si toate amintirile cu el, sterge-le! Doar asa vei trece peste... Nu merita sa stai si sa suferi incontinuu pentru cineva caruia nici macar nu-i pasa de ce simti tu! Insa nu te inchide in tine. Iesi cu prietenele si incearca sa zambesti cat de des poti!
Sper ca te-am ajutat.