| anonim_4396 a întrebat:

TPU! E o poveste mai lunga, sper sa aveti rabdare s-o cititi si poate ma ajutati si pe mine cu un sfat, ceva.Deci, acum aproximativ jumatate de an, m-am imprietenit cu un baiat cu care nu ma gandeam vreodata sa vorbesc.La inceput n-am simtit nimic, ne intelegeam foarte bine, excelent chiar si dupa ne-am indragostit unul de altul. S-a terminat scoala, noi ne-am combinat, primele zile au fost ok adica simteam ca ma iubeste si eu il iubeam. El e genu' de baiat care nu prea iubeste cu adevarat, mai mult asa la bascaleala.In fine, in primele zile si el era incantat de relatia noastra. Dupa vreo doua saptamani, in schimb, s-a racit.Ne-am despartit din cauza comportamentului sau de nepasator si ne-am impacat iarasi, dupa.In fine, ne-am despartit si tura asta si nu m-am mai impacat cu el.Acum a inceput scoala, invatam in aceeasi scoala si am ramas prieteni, doar ca nu ne mai intelegem ca la inceput. I-am spus in fata ca nu mai tin la el, ca nu-mi mai pasa de nimic si de altfel, sa faca ce vrea, poate sa aiba ce relatie doreste el. Intrebarea e cam asa : cum as putea sa fac sa ma inteleg ca inainte cu el? Adica sa ramanem macar prieteni foarte buni si oare am procedat bine cand i-am spus ca nu mai tin la el, desi eu inca mai tin catusi de putin? Thx!

2 răspunsuri:
| Angel1995 a răspuns:

Bineinteles ca ai gresit spunandu`i ca nu mai tii la el... daca tu tii.
L`ai mintithappy
Nu cred ca mai puteti comunica la fel ca inainte. Dar nu stiu. Vorbeste cu el despre asta. Cere`i scuzehappy

Take care

| NiuSea a răspuns:

Asa am patit si eu! ca de la inceput nu va mai fi 100%