| freddy a întrebat:

numele meu este Andrei si acum cateva zile am aflat ca fata de care imi place din cls a 9 s-a despartit de prietenul ei! Faptul ca imi placea de ia ma apropiat mult de acea fata (Andreea), in ultimul timp am vb foarte mult in timpul scoli dupa scoala nu ne-am intalnit niciodata, vorbeam doar pe mess. Dupa cateva zile dupa ce s-a despartit de prietenul ei i-am fost aproape adica am vb cu ia mai tot timpul cand era trista dandu-i sfaturi si spunandu-i ca nu s-a terminat lumea si incercand s-o fac sa rada. Am iesit cu ia si cu cateva colege in oras si am avut ocazia sa o intreb daca vrea sa stea cu mine dar nu am avut curaj. Oara faptul ca ma tinea de mana, ma pupa si statea la mine in brate insemna ceva? A venit weekendul iar ia a plecat la tara neavand cum sa vb cu iasad. A trecut weekendul si a venit luni urmand ca seara sa o intreb daca vrea sa stea cu mine spunandu-i pe mess si refuzand spunand ca nu poate sa stea cu mine pentru ca inca mai tine la fostul prieten si o buna perioada prefera sa stea singura " adica fara a se inplica intr-o relatie". Sunt confuz la scoala vorbesc numai cu ia si asta facand posibil sa imi indepartez colegi cu care ma intelegeam bine! Uare am gresit cu ceva?

Răspuns Câştigător
| kiky278 a răspuns:

Pai exista sansa sa te placa doar ca inca nu e pregatita sa aiba o alta relatie.Se poate ca impactul despartirii sa fi fost puternic.In plus tu ar trebui sa iti acorzi si tie niste timp adica incearca sa stai si cu prietenii tai.Trebuie doar sa-ti organizezi un pic timpul pentru a putea sta si cu colegii tai si cu ea si nu-ti face griji lasa niste timp ca lucrurile sa se aseze intre tine si ea si dupa intreab-o