| Cameliiia15 a întrebat:

As dori niste statusuri sau idei de statusuri, care sa para ca sunt indiferenta, ca nu ma doare, dar in acelasi timp sa il faca sa se simta dupa c citeste stausullaughing
Cele mai bune si mai frumoase primesc fundabig grin
P. S:nu vreau statusurile de pe toate site-urile posibile pe internet:*

Răspuns Câştigător
| Crissuuu a răspuns:

Am multe d-astea, ia aiceaaa:*
De ce as asculta o voce care vine din trecut?
N-am nevoie de amintiri, si de vorbe goale rupte dintr-un trecut cu dezamagiri. happy
Daca tu imi arati ca nu`ti pasa eu iti arat ca pot fara tine : )
I lost you. Ce ma bucur ).
Eu scuip ce simt si sunt ce sunt.
Te maturizezi prea greu.Sa stii ca eu nu sunt ma`ta sa te iert mereu!oh go on
SA MA PISH PE ZIUA-N CARE TE-AM CUNOSCUT!
E o tampenie sa iubesti pe cel care te-a ranit. Dar e o tampenie si mai mare sa crezi ca, cineva care te-a ranit te iubeste!
Numai adun de jos ceea ce am aruncat.

Pentru mine au contat acele momente in care fara sa vrei m-ai facut fericita.

Te pot impresiona pana la lacrimi cu vorbe zise-n sictir.
Vorbe rupte dintr-o colectie de dezamagiri.
daca vrei sa pleci, pleaca viata merge-n continuare, daca vrei sa revi viata merge in reluare.
As vrea macar un minut sa te-aud, dar nu mai vreau sa te-ascult.
Pasii tai gonesc in amintiri … Facandu-le sa doara.;|.
Clipele sunt nenumărate, însă lacrimile s-au oprit de mult.
Nimic nu mai conteaza, acum sunt pe un alt drum.; x
Mă simt atât de bine. Încât nimeni nu'mi face faţă; x!
Totul pare absurd si la fel straight face
E o nouã zi... ar trebui sã zâmbesti, ar trebui sã-ti fie frica sã nu te rãtãcesti. puppy dog eyes
Accepta-ma asa cum sunt, o imperfectiune.
Imi ziceai "Mor de dorul tau." Si atunci de ce nu ai murit handicapatule?!
Băi, cine e erou tău? Cine-i lângă tine când ţi'e greu?

Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge, demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi:X

Nu-ti face corectie! N-ai gresit cu nimic...Deci ia-o ca pe o lectie!

Nu sunt perfectã. Am extrem de multe defecte. Dar nu am obligat pe nimeni sã mã accepte.

Dar ma intreb de unde atata minciuna-n tine?

Te-adun din vise, altfel nu am cum...
Stapaneste-ti minciunile, ma ranesti...
Ai plecat şi atât...

N-am loc s-adun in mine gunoiul tau de zi cu zi
Vreau doar sa arzi in tine ceas de ceas
Vreau doar sa astern uitare pe tot ce-a mai ramas
Taci, mi s-a facut sila de cuvintele tale! 

Sunt pierdut in multimea plina de ura
Te-as calca pe coada, sa-ti *** putin moralul thinking
Traiesc ca pot, si fara sperante.
Esti vizat sa intretii aceste cosmare.
"Unde-i iubirea?", intreb ca un disc stricat.
Esti acea mana din spate, ce nu ma lasa sa ma ridic.
Fara bilet, stau ascuns in trenu' vietiï.
M-am tirat definitiv, sa nu ma dai disparut.
Cuvintele sunt surde, acel vechi EU nu te mai aude.
Bagane-am ****-n ele de sentimente.
N`ai cum sa te joci cu viata mea...cineva inaintea ta era expert in asa ceva
vorbele mele dor.dar ce-ai vrea, sa te-alinte?
Asta a pus capat viselor frumoase in 2.
Fara tine stii sit tu, sunt pe jumate moarta.
Esti ca si mine, obisnuit cu noptile mai reci.
Fericirea-i cantarita in baloane de sapun,
Ele se sparg cand visele ti se prefac in scrum,
M-ai lasat singur pe lume, oare stii cat doare.
Fara mila m-ai trezit din cel mai frumos vis.Ai facut...ce-ai facut? M-ai alungat din paradis!
Langa tine eram in cer, acum sunt in iad, Asta s-a intamplat exact in ziua cand ai plecat.
De nimic nu mai am habar si parca totul e-n zadar.
Cand te asteptam la intalnire imi ziceam "Uite-o ca vine!", Dar tu veneai cu mare sila, de fapt era din mila.

Noi doi nu mai suntem de mult in acelasi film.
Arzi de nerabdare sa dispar.Stiu asta.thinkingoh go on Ti-a venit taxiul.Du-te pe drumul tau.Ca tie ti-e bine decat cand mie mi-e rau.Sa te gandesti doar la mine mereu.Si ce ai in jur sa-ti spuna numele meusmug
Ultimul meu cuvant, pe cuvant e o directa.Ramai tu cu tine faceti o pereche perfecta! [Parazitii - fara tine, e cel mai benga stts care l-ar durea, cred;>]
Da, dispari nu vezi ca eu ma laud cu nefericirea? thinking

si mai am o gramadahee heebig grin

8 răspunsuri:
| Crissuuu a răspuns:

FOARTE AIUREA, 1. nici nu sunt loate de pe site-uri d-alea de cocalari rolling on the floor))) happy 2. majoritatea sunt versuri 3. iti place bine, nu.asta e.thinking

| FrunzaDeToamna a răspuns:

Vreau sa uit tot ce-a durut.sa intorc pagina si sa spun`A TRECUT`.nu-mi pasa ce-a fost candva! SUNT ALTA ACUM! SI ALTA ESTE VIATA MEA!

Si nici nu inTseLeg ce naibii spui tu acoLo. oricum. decaT sa fiu cu tine. mai bine solo

Poti sa ma suni sa suni cat vrei azi eu sunt pe afara cu pr mei daca ma suni, suni in zadar eu cand sunt pe afara nu am semnal

Nu mai sunt fetita ce o stiai tu mai demult... poate nu ai observat...dar de la o vreme am mai crescut

Uita`tee putin la mnE. Stiu ca t doaRe cand ma privisti din DepartarE`! Uite cE`ai pierDut.Si aCm t puPa fOsta pr d ramaS buN`! pE zi ce treCe tot mai bine imi merGee

Zambesc si gata se`ntoarce roata Nu mai sunt fata ce ieri plangea Zambesc si gata de azi sunt alta...

Intr-o zi ma vei cauta in fiecare "ea"asta daca nu o faci deja

Sper ca te'am ajutatbig grin
Funda?smug

| chucks a răspuns:

Și vreau s-aud nu te-am uitathappy
Vei căuta privirea mea.în fiecare ea! din viața ta!
am învățat că opusul dragostei nu este ura, ci indiferența!
poate că e un drum gresit. dar cine stie. drumul ăsta e mai bun decăt cel cu tine:*
nu mai stiu. scuze

| chucks a răspuns:

Am învățat că uneori trebuie să pui persoana pe primul loc, nu faptele sale!
nu regret nici un lucru, care ma făcut cândva să zămbesc!
si stiu. nu există fericire. de care să-ți amintesti fără tristețe!
Nu-s perfectă! dar am să-ți lipsesc.
în orice colț de lume ai fii! stiu că la mine te vei găndii!
o privire spune mai mult decăt 100 de cuvinte happy

fundă?:* sunt cele mai bune. adică astea le folosesc eu! sper că merit fundă:* nu sunt luate de pe site-uri le stiu mai de mult.
a mai era unu:
și. ai pierdut un diamant. în timp ce tu. erai ocupat colecționănd pietricele. :*

fundăă:*?

| chucks a răspuns:

Am învățat că opusul dragostei nu este ura. ci indiferența.
stiu ...nu există fericire. de care să-ți amintesti fără tristețe.
nu„s perfectă. dar am să-ți lipsesc!
și vreau s„aud : nu te*am uitat!
ai pierdut un diamant. în timp ce tu erai ocupat. colecționand pietricele!
am învățat că pot continua mult timp după ce am spus: nu mai pot!
stiu că tot ce se întămplă. se întămplă cu un motiv!:*

sper că te-am ajutat sunt cele mai folosite de mine!
fundiță?:*

| chucks a răspuns:

Scuzeeangry! e prost netul! nu am văzut că tot ție ți-am lăsat. dar sper că am fost de folos :*

| acadele2000 a răspuns:

Viata e mult mai buna fara el

| Cameliiia15 explică:

Le-am gasit pe toate site-urilehappy