| femeieintretinuta a întrebat:

As dori sa imi spuneti un medic ginecolog din cluj pentru avort, are 20 de saptamani si nu poate pastra copilul, ciclul i-a venit peste sarcina, e dispusa sa plateasca numai sa faca avort, va rog sa ma ajutati, e diperata prietena mea si v-as ruga fara comentarii cum ca nu stie ce face, si eu am incercat sa o impiedic dar nu vrea, daca a-ti cunoaste-o ati intelege! va multumesc?

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu stiu cine ar risca puscaria si nici cine ar accepta sa devina complice la crima, la o sarcina de 5 luni!

| DNSK a răspuns:

Cine se gandea k o clipa de placere omoara un om, nu?! zi la prietena ta sa lase dracului sexu k nu-i de ea si sa mearga cu oile pe camp! mi greata si sila sa respir acelasi aer cu niste oameni iresponsabili! oamenii omoara, oameni mor! cei care-si doresc nu au, nu pot avea, si cine ii in stare il omoara! cine dracu mai intelege lumea asta?

| BuBuRuZaForEver a răspuns:

Cel mai usor uitate pe internet de un medic ginecolog care are cabiet in cluj il gasesti mai repede decat ceri ajutor aicia.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Și tu pe aia o numesti prietenă? Aia e o criminală. o nenorocită care face așaceva, un gunoi, scursurile societății.

| BuBuRuZaForEver a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Sorry Cristi dar nu ai dreptate! Si eu cred ca avortl e un pacat, o crima dar nu in multe cazuri.La nici o femeie nu-i usor sasi omoare copilul care inceput sa se formeze in burta dar viata poate o obliga, stii tu ce probleme are ea din cauza ca e insarcinata?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru BuBuRuZaForEver):

Ori cîte probleme ar avea din cauza sarcinii, nu este o scuză șiun motiv întemeiat ca să scape de copil, Dumnezeu o va pedepsi. Sînt multe femei care au fost însărcinate, dar nu au recurs la așaceva, deoarece au considerat viața un cadou de la Dumnezeu, pentr u că în corpul gravidei este deja o noă viață, pe care ea vrea să o omoare, nu va avea iertare din partea lui Dumnezeu, ci o conștiință încărcată care o va chinuii toată viața. Asta merită.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Una mai idioata ca cealalta.Cand a facut-o s-a simtit bine, nu? Si nu conteaza cat de "cool" e ea, daca face chestia asta...e fix zero barat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergeti urgent la medicul de familie, aveti nevoie de trimitere si va poate indruma mult mai bine decit orice utilizator de pe TPU.Nu va jucati cu viata voastra.Mult noroc.