| indianajonnely a întrebat:

Am o prietena si i-a venit ciclul de vreo doua luni.Are 16 ani si vrea sa faca sex cu iubitul ei dar nu stie cum sa se protejeze si ma intreb daca puteti sa o ajutati deci pentru a se proteja ce trebuie sa faca?

Răspuns Câştigător
| Crynutza a răspuns:

Daca vrea sa faca sex si nu stie cum sa se protejeze atunci s-o lase balta, insa cele mai bune solutii sunt anticonceptionale si prezervativul.
Eu sunt plecata din tara si aici la scoala unde sunt ne-a invatat mai multe metode de protectie, cum ar fi: un asa zis plasture care se lipeste pe picior timp de 3 saptamani insa se schimba in fiecare saptamana, altul este un betisor care se pune sub piele intr-un loc dorit de ea si te protejeaza timt de 3 ani timp in care acel batisor(nu mai stiu exact cum se numeste) va sta sub piele insa doar mergand la un doctor il poate folosi deci nu si-l poate pune singuta si mai e ceva de genul prezervativ pentru femei/fete care se pune cu mana nu cred ca trebuie sa dau detalii cum se pune si din astea. Poate ca o sa ti se par stupid tot ce am zis insa nu sunt chestii inventate de mine toate astea mi le-a zis o profesoara care ne-a vorbit despre protectie si chesti de genu. Insa prietenei tale spune-i sa foloseasca prezervativ baitul sau sa ia anticonceptionala.
Daca vrei sa iti zic mai multe despre asta trimite un mesaj ptivat cu id tau si vb pe mess (am o carte cu metode de a se proteja si iti voi zice tot ce vrei) pup la tine si mult succes prietenei tale. kiss

Auzi "kromstein" nu cred ca te-a intrebat cum se scrie puteti ok asa ca nu mai da lectii de romana ca nu ti-a cerut nimeni, daca esti atat de inteligent si le sti pe toate du-te si preda ore de romana la o scoala.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sa foloseasca prezervativ la fiecare act sexual. Dupa 2-3 saptamani de la primul act sexual sa se duca la ginecolog si, in urma consultului, sa ceara anticonceptionale (dupa ce isi fac analizele necesare, desigur).

Abh
| Abh a răspuns:

Folosind prietenul ei prezervativ, impusca doi iepuri dintr-o data: se fereste de o eventuala sarcina si se protejeaza de contactarea bolilor cu transmitere sexuala.

| bluesky a răspuns:

Nici nu i-a venit ciclul de 2 luni si deja vrea sex...straight face

OK, nu sunt in masura sa judec dar zic ca nu e bine.
Pai sa foloseasca prietenul prezervativ, sa fie curati amandoi si...atatstraight face

| cryss_1476 a răspuns:

Pai...sa foloseasca prezervativul pentru a nu se trezi cu vreo boala sau sarcina nedorita!

| karellen a răspuns:

Tipic pentru multi din noua generatie: nu stie cum sa se protejeze dar vrea sa faca sex... oare de ce nu ma mira?

| AnAiLuI a răspuns:

Pai ce intrebare...
pe net sunt o gramada de raspunsuri
poate sa ia anticonceptionale sau sa foloseasca baiatul prezervativ :d

| kromstein a răspuns:

Prezervativ. Si se scrie "puteti" nu puteti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te supara dar prietena ta e cam... zuzu

| frumuselul a răspuns:

Parerea mea sa mai astepte vreo 2 ani, daca totusi vrea neaparat sa foloseasca tipul prezervativ si sa fie f atenti.