| cosminbadescu a întrebat:

As dori sa ma ajutati, in special voi, fetelor. Am 15 ani si nu am avut nicio prietena, oare din ce cauza? Imi puteti da niste sfaturi? Eu nu prea am curajul sa le spun ca imi plac.

7 răspunsuri:
| Carmen a răspuns:

Buna.Nu-i spune direct ca o placi sau sa o intrebi daca vrea sa fie prietena ta.Incearca sa o surprinzi, sa fii atent cu ea, sa fiti prieteni. Abia dupa aceea lucrurile vor veni de la sine.PS: nu e cazul sa disperi.Toate la timpul lor.

| sofia_8041 a răspuns:

Nu trebuie sa disperi daca nu ai avut niciodata prietena pentru ca inca esti detul de tanar. Dar parerea mea ii ca daca chiar iti doresti o prietena sa lasi timiditatea la o parte. Fetele trebuie cucerite deci sa nu astepti sa vina o vreuna la tine si sa-ti spuna ca vrea sa fii cu ea.Asta nu se va intampla niciodata.De cele mai multe ori baiatul este cel care trebuie sa ia atitudine.Mai intai gaseste fata cu care vrei sa fii dupa care incepe un joc al seductiei. Flirteaza cu ea uitandu-te adanc in ochii ei, fa-i complimente(fetele adora complimentele) cere-i id de mess sau numarul de telefon ( tu personal nu prin intermediari), vorbeste cu ea si mai apoi invit-o la un film sau la suc. Daca te place si ea iti va raspunde in felul ei.Fi direct si sincer si mai ales fa-ti curaj sa o abordezi.Mult succes

| AxxyAlexandra a răspuns:

Nu e nimic anormal ca nu ai avut pana acum nicio prietena.toate vin la timpul lor.
Se spune ca dragostea vine atunci cand nu o cauti.
Si daca vrei sa iti faci o prietena trebuie sa prinzi putin curaj.
Fetele asteapta sa fie abordate, vor baieti care sa stie sa iubeasca, care sa fie ingrijiti si sa aiba grija de ele.
Iti trebuie putin mai multa incredere in tine.
Sunt convinsa ca esti un baiat minunat si ca sunt multe fete care vor o relatie cu tine, dar asteapta sa le abordezi tu.

Succes!happy
Sper ca te-am ajutat.happy

| anon1mu a răspuns:

Mdea fetele din ziua de azi de ai Q7 vin ca mustele la **** laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ti-ai raspuns singur la intrebare. putine fete sunt "curajoase" incat sa-ti spuna ca te plac. ele stiu ca in general baiatul face primul pas. deci asta e motivul. esti timid asa-i? hehe. cand iti place o fata du-te la ea si intreab`o (asta daca esti sigur ca si ea te place ca sa nu te simti prost dupa) si nu o sa piezi nimic

pwpici :*, Craciun Fericit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nimic. Si eu am 17 ani si n-am avut nicio prietena pana acum.

| dEuTtZzA a răspuns:

Buna cosmin!

Esti prea timid...inceraca sa vorbesti cu un prieten/prietena sa ai spuna persoane iubite ca o placi. incearca sa vorbesti deschis ce ea, sa ai spui despre tine, sa ai explici ca esti mai timid si isi va da seama ca o placi!winking
Nu trebuie sa flirtezi cu ea ca sa isi dea seama ca o placi...:X

succes in tot ce faci! :X