| roxana7811 a întrebat:

As dori sa va intreb de ce cand fac dragoste cu iubitul meu el ajunge la orgasm si eu nu? care ar fi cauza?
va intreb pentru. ca iubitul meu vrea cand facem dragoste sa ajungem in acelasi punct adica sa avem amandoi orgasm.
va multumesc

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Ca sa ajungeti amandoi la orgasm in acelasi timp aveti nevoie de multa rabdare, experienta, intelegere, etc... Trebuie sa va cunoasteti bine corpul. Sa il simti pe celalalt... Poate prietenul tau ar trebui sa acorde mai multa atentie preludiului pentru a te incinge si tu... Si sa mai faca uneori cate o pauza in care doar sa te mangaie si sa te sarute, pentru ca mai apoi sa continue... Si cand simte ca esti aproape de orgasm sa continue cu un ritm mai alert si sa ajungeti amandoi la orgasm in acelasi timp.

8 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Pentru ca, in primul rand suntem costruiti foarte diferit, anatomic! Apoi, difera raspunsurile fiziologice specifice ale fiecaruia! Natura, vrand de fapt bebei cat mai multi ne- a facut astfel, incat orgasmul nu este nici necesar, si nici obligatoriu, pentru procreatie! Erotismul, senzualitatea, jocurile si dragostea sunt "inventii" mult mai tarzii, in evolutia umanitatii, si ca urmare a evolutiei spirituale a omului, si a intelegerii treptate, a diferitelor semnificatii (f. complexe!) pe care le poate avea actul sexual! De aceea deci el poate termina f. f. repede, dar, trebuie invatata "arta" de a te satisface! Impreuna, cu delicatete, rabdare, comunicare, umor, reciprocitate, respect si intelegere fata de diferitele nevoi si intensitati ale fiecaruia dintr voi! Orgasmul simultan este superb!, dar nu faceti din aceasta o "competitie" pentru a-l atinge cat mai repede! Va veni odata, ca rasplata a eforturilor voastre de a va fi compatibilizat=armonizat!, treptat si constructiv! Femeia de regula ajunge mai greu la orgasm, pana isi cunoaste f. f. bine corpul, reactiile si placerile, si, impartasindu-le sincer si lui, (spune-i unde, ce, cum si cat iti place sa-ti faca!) vor putea invata sa ajunga si Acolo! Mai studiati si exersati PETTING-UL! Succes! Daca mai aveti dificultati, ma puteti intreba si privat, dand click pe psiho, si scrieti.

assiris
| assiris a răspuns:

Prin antrenament. Ejacularea precoce o poate rezolva experienta sau un cabinet de sexologie.

auran
| auran a răspuns:

Poate preludiu nu a fost suficient de bun. Poate nu are rabdare, sau tu te gandesti prea mult la acest lucru...

| zuzuliana a răspuns:

Pai descoperit impreuna zonele de excitare ale corpului tau dar si ale lui...

| mary_4249 a răspuns:

Incercati un preludiu mai mult si prelungiti cat puteti de mult punctul culminat. Incercati sa discutati ce va place cum, sa fiti mai deschisi unul fata de celalat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie un pic de oral de la tine la el la inceput. Apoi stai deasupra 5 minute si dupe aceea il pui sa intre cu picioarele pe umerii tai. Daca nu da rezultate va invat pe viu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca e ***

| roxana7811 explică:

Pentru kittyalexandra
iti multumesc si sper sa reusesc sa-ti urmez sfatul pe care mi l-ai dat ca sa pot ajunge sa am orgasm. Prietenul meu mi-a spus ca nu se simte implinit daca o femeie cu care face dragoste nu are orgasm, de aceea el vrea sa ajungem amandoi in acelasi punct si nu pot sa ajung sa am orgasm pentru ca atunci cand facem dragoste ma excita enorm de mult. Sincer nu stiu cum sa fac pentru. ca ne iubim f. mult si nu vreau sa-l pierd. As vrea daca se poate sa mai imi dai si mie niste sfaturi. Multumesc mult de tot.