| Dorky a întrebat:

Hey, am 17 ani. am prietena de 2 ani de zile si am vrea sa facem dragoste. insa eu ma tot gandesc... oare cat o sa rezist. (amandoi suntem incepatori)... voiam sa intreb doua lucruri
1.Cam cat rezista in medie un baiat la primul act sexual?
2. daca ea nu ajunge la orgasm, e ca dupa ce am terminat eu. sa schimb prezervativul si sa continui?(pot face asta?)

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

1. depinde de baiat. daca este unul acre a folosit intelept masturbarea pentru a-si cunoaste corpul si a se obisnui sa-si controleze ejacularea, se va putea controla cat sa duca la capat un act sexual normal (20-30 de minute). daca este unul mai prostanac care a facut abuz de masturbare si in loc sa invete din ea sa se abtina, a invatat sa ejaculeze in 5 minute, va tine cat s-a invatat.
2. Sa dai jos prezervativul, sa urinezi, sa te speli pe organele genitale si pe maini si abia apoi sa continui.

| wolder a răspuns:

In medie putin crede-ma
dar nu asta e important

nu va ajunge clar la orgasm la primul contact, poti schimba prezervativul si continui dupa cateva min cand ti se va scula iar happy

| neutrino a răspuns:

1. Nu rezista, se flescaie repede.
2. Nu mai ai motiv pentru care sa schimbi prezervativul.

| trixiiie a răspuns:

1. În medie, 15-20 min, poate mai mult. Dar faptul că eşti începător s-ar putea să îşi pună amprenta şi să rezişti mai puţintel.
Dacă schimbi prezervativul şi continui, s-ar putea să te cam doară pe tine. Nu e chiar aşa uşor cum pare. Şiii... iubita ta poate fi stimulată manual, cu mâna. Vei şti când va avea orgasm, îţi vei da seama uşor. Dar oricum, orgasmul în timpul actului nu prea apare de la primele contacte sexuale, mai durează ceva timp. Momentan are "acces" doar la orgasmul prin stimulare manuală (ştii tu, clitorisul tongue). Unii chiar aleg sexul oral, deşi părerea mea e că e deplasată ideea asta. Şi sfatul meu e să nu faceţi! În fond, e timp pentru orgasm şi după alte câteva acte.

| sokey a răspuns:

De unde stii ca ea e incepatoare? One Love!

| loveyourkiss a răspuns:

Nu trebuie sa-ti faci griji na daca vrei sa rezisti mai mult incearca sa schimbi mai des pozitia.
Si da poti sa continui daca vrei.